11. Festiwal Akademia Gitary
11. EDYCJA FESTIWALU AKADEMIA GITARY W POZNANIU
TYDZIEŃ 1.
17 sierpnia piątek
19.00 Gniezno | Archikatedra Gnieźnieńska
Inauguracja Festiwalu: Perły Baroku: Giganci Muzyki Dawnej & Łukasz Kuropaczewski
18 sierpnia sobota
19.00 Poznań | Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Inauguracja Festiwalu: Perły Baroku: Giganci Muzyki Dawnej & Łukasz Kuropaczewski (B)
19 sierpnia niedziela
19.00 Szamotuły | Zamek Górków | Koncert plenerowy
Argentyńska Noc z Piazzollą: Łukasz Kuropaczewski & Maciej Frąckiewicz
TYDZIEŃ 2.
21 sierpnia wtorek
11.00 Poznań | Biblioteka Raczyńskich
Akademia Gitary: KIDS (Z)
18.00 Poznań | Sala Biała Urzędu Miasta Poznania
Chop(in) Poznan & Wielkopolska – Marek Bracha (W)
22 sierpnia środa
18.00 Żychlin | Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina
Chop(in) Poznań & Wielkopolska – Marek Bracha
19.30 Poznań | Kościół św. Wojciecha
Agnew McAllister Duo (Szkocja, Kanada)
19.45 Poznań | Wolny Dziedziniec przy Urzędzie Miasta Poznania (W)
Patrycja Kawalec
23 sierpnia czwartek
11.00 Poznań | Biblioteka Raczyńskich
Akademia Gitary: KIDS (Z)
17.00 Poznań | KontenerART
Otwarte Warsztaty Gitarowe
19.30 Poznań | Kościół św. Wojciecha
Młodzi Wirtuozi Gitary: Nikica Polegubić (Chorwacja)
19.30 Środa Wielkopolska | Kościół Kolegiacki
Bokun/Kościuszko Duo
20.00 Poznań | Wolny Dziedziniec przy Urzędzie Miasta Poznania (W)
Andrzej Grygier
20.00 Kołobrzeg | Katedra
Orkiestra św. Marcina, dyr. Piotr Deptuch | Gustav Mahler IV Symfonia G-dur, wersja kameralna
24 sierpnia piątek
15.00 Poznań – Szamotuły | Zamek Górków | Koncert plenerowy
Akademia Gitary: 60+ Andrzej Grygier (WT) (Z)
17.00 Poznań | KontenerART
Otwarte Warsztaty Gitarowe
18.45 Pobiedziska | Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
K2Duo
19.00 Kórnik | Muszla Koncertowa
Bokun/Kościuszko Duo (WT)
19.00 Konin | Kościół św. Ducha
Erlendis Quartet (WT)
19.45 Poznań | Wolny Dziedziniec przy Urzędzie Miasta Poznania (W)
Wojciech Mizera
20.00 Poznań | Kościół pw. Wszystkich Świętych
Orkiestra św. Marcina, dyr. Piotr Deptuch | Gustav Mahler IV Symfonia G-dur, wersja kameralna
25 sierpnia sobota
15.00 Poznań | Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. M. Karłowicza | ul. Solna 12
Koncert finałowy Kursu Mistrzowskiego (WT)
17.00 Poznań | KontenerART
Otwarte Warsztaty Gitarowe
19.00 Szamotuły | Zamek Górków
Ponad granicami: Niemiecko-Polska Orkiestra Gitarowa
19.00 Poznań | Hotel PURO
Młodzi Wirtuozi Gitary: Giulia Ballaré (Włochy)
20.45 Poznań | Wolny Dziedziniec przy Urzędzie Miasta Poznania
Jagoda Świdzińska
26 sierpnia niedziela
12.30 Poznań | Wolny Dziedziniec przy Urzędzie Miasta Poznania
Happening gitarowy, prowadzenie: Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele
Występ Niemiecko-Polskiej Orkiestry Gitarowej
19.00 Poznań | Kościół św. Marcina
Występ Niemiecko-Polskiej Orkiestry Gitarowej
19.30 Jarocin | Kościół św. Marcina
Mateusz Ławniczak
TYDZIEŃ 3.
28 sierpnia wtorek
11.00 Poznań | Biblioteka Raczyńskich
Akademia Gitary: KIDS (WT) (Z)
29 sierpnia środa
11.00 Kalisz – Śmiełów | Muzeum Adama Mickiewicza
Akademia Gitary: 60+ Jagoda Świdzińska (WT) (Z)
18.00 Poznań | Hotel Kolegiacki
Pełech/Horna Duo
30 sierpnia czwartek
11.00 Poznań | Biblioteka Raczyńskich
Akademia Gitary: KIDS (WT) (Z)
17.00 Poznań | Kupiec Poznański
Leszek Zaleski Quartet (WT)
20.00 Poznań | Kościół oo. Dominikanów
Amadeus Guitar Duo (Niemcy, Kanada)
31 sierpnia piątek
18.00 Pniewy | Aula Liceum Ogólnokształcącego
Leszek Zaleski Quartet (WT)
18.00 Kalisz | Sala widowiskowa CKiS
Pełech/Horna Duo
19.00 Czarnków | Sala Kina Światowid
Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (WT)
19.00 Konin | Kościół św. Bartłomieja
Jacaras (WT)
19.00 Gniezno | Kościół Farny
Amadeus Guitar Duo
20.00 Poznań | Aula UAM
Dominic Miller (WT) (B)
1 września sobota
17.00 Poznań | Cypel nad Wartą
Wieczór Hiszpański: Łukasz Kuropaczewski, Carlos Piñana, Miguel Ángel Orengo, César Álvarez & Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu
18.00 Luboń | Biblioteka Miejska
Jacaras
19.30 Połajewo | Kościół w Tarnówku
Młodzi Wirtuozi Gitary: Andrzej Grygier
2 września niedziela
13.00 Tarnowo Podgórne | Kościół
Poranek Lusowski: Jacaras (WT)
18.00 Dobrzyca | Muzeum Regionalne
Mateusz Ławniczak
20.00 Poznań | Kościół oo. Karmelitów Bosych
Perły Baroku: coda: Poznański Chór Chłopięcy, dyr. Jacek Sykulski
3 września poniedziałek
19.30 Poznań | Teatr Muzyczny
Trio Taklamakan (B)
WT wydarzenia towarzyszące
W darmowe wejściówki do odbioru: CIM (Poznań), CK eSTeDe (Gniezno)
B bilety: www.eventim.pl, www.bilety24.pl, www.ebilet.pl, w punktach sprzedaży: CIM, Empik, Saturn i Media Markt (Poznań) oraz CKiS (Kalisz)
Z zapisy dostępne na stronie www.akademiagitary.pl