2Cellos wystąpią w Polsce!

2Cellos, będzie koncert w Warszawie
2Cellos wystąpi w Warszawie

Po koncercie Davida Garretta pora na kolejny fenomen mariażu wirtuozowskiej gry na klasycznych instrumentach z hitami rock, pop, a nawet – techno. Duet 2Cellos, który przyciąga coraz większą uwagę fanów na całym świecie, podczas swoich koncertów przenosi widzów w świat muzyki poważnej wplatając mocne rockowe brzmienia, popowe piosenki i… klubowe sety Avicii’ego.

Dwójka wiolonczelistów, którzy swoją karierę zaczęli od ukończenia prestiżowych Królewskich Akademii Muzycznych w Wielkiej Brytanii, już w listopadzie zagra wyjątkowy koncert na warszawskim Torwarze. Na swoim koncie mają współpracę z Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age, czy George Michael oraz światową trasę z Eltonem Johnem.

Początek ich popularności na całym świecie zapoczątkował cover utworu Michaela Jacksona „Smooth Criminal”, który po publikacji na You Tubie osiągnął niebywałe wyniki oglądalności i dotarł do szerokiej publiki. Do dziś odnotował ponad 23 mln wyświetleń. Można go zobaczyć i posłuchać tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=Mx0xCI1jaUM

Pozytywne przyjęcie ich twórczości zaowocowało kolejnymi coverami, które utwierdzają coraz liczniejszych fanów, że muzyka klasyczna nie gryzie, a wręcz przeciwnie – genialnie łączy się z innymi gatunkami i co najważniejsze, potrafi zainteresować nie tylko melomanów, ale też szersze grono odbiorców. Oczywiście, to wcale nie oznacza, że dzięki 2Cellos więcej osób chodzi do filharmonii. Przeciwnicy projektów cross-overowych (funkcjonujących na skrzyżowaniu stylów muzycznych) zauważają, że miłośnicy cross-overów pozostają… miłośnikami cross-overów. Potwierdza to fanka jednego z najciekawszych muzyków tego typu – Davida Garretta, która mówi otwarcie, że owszem, skrzypek odkrył dla mnie muzykę klasyczną, ale słucha jej wyłącznie w wykonaniu Garretta.

Wracając do 2Cellos – Luka Sulic i Stjepan Hauser potrafią w ciągu jednego show zaprezentować genialną lekcję muzyki. Zaczynając od klasyki rocka i takich utworów jak Welcome To The Jungle (Guns N’Roses), Smell Like Ten Spirits (Nirvana), czy najbardziej popularnej aranżacji Thundershock (AC/DC), poprzez nastrojowy utwór With or Without You zespołu U2, a kończąc na bardziej alternatywnych „perełkach” takich jak Viva La Vida (Coldplay) czy Use Somebody (Kings Of Leon).

Duet ma na swoim koncie również interpretację utworów króla popu, wspomnianego wcześniej Michaela Jacksona, który okazał się być ich kluczem do sukcesu. W popowej aranżacji znalazł się również singiel Rihanny We Found Love.

2Cellos z pełną odwagą łączy również muzykę klasyczną z Avicim w kawałku Wake Me Up. Jednak dopełnieniem ich twórczości i przysłowiową „wisienką na torcie” wśród coverów jest aranżacja utworu Voodoo People formacji The Prodigy! To niebywałe wykonanie zaszokowało krytyków. Rockowi wiolonczeliści odnajdują się w dowolnie wybranym repertuarze, nadając nowe życie utworom, które wydają się być niemożliwe do zaaranżowania w wersji klasycznej.

2Cellos wystąpią w hali Torwar w Warszawie 20 listopada 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów