Adriana Ferfecka laureatką konkursu Viotti

fot. archiwum artystki

Adriana Ferfecka została laureatką III miejsca na prestiżowym konkursie Viotti we Włoszech.

Konkurs Viotti został ufundowany w 1950 r. przez skrzypka Josepha Robbone. Od tego czasu obywa się co roku w Vercelli we Włoszech. Wyłaniając talenty wśród młodych muzyków, pomaga im w rozpoczęciu kariery. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do wokalistów i pianistów, lecz zdarzają się też edycje dedykowane skrzypkom, oboistom, gitarzystom, a także zespołom kameralnym, tancerzom i kompozytorom. Od 1957 r. konkurs należy do Światowej Federacji Konkursów Muzycznych.

W tegorocznej edycji, poświęconej wokalistyce,  jury w składzie: Chris Merritt, Francesco Andolfi, Marc Clémeur, Renata Scotto, Renate Kupfer, Sonia Ganassi i Udo Gefe wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce

Nie przyznano

II miejsce ex-aequo:

BYEONG MIN GIL (Korea Południowa)
KONSTANTIN KRIMMEL (Niemcy)

III miejsce ex-aequo:

VASILISA BERZHANSKAYA (Russia)
ADRIANA FERFECKA (Poland)

Nagroda publiczności

VASILISA BERZHANSKAYA (Russia)

Nagroda Soroptimist Club Vercelli

ADRIANA FERFECKA (Poland)

***

Adriana Ferfecka, studiowała na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Jolanty Janucik. W sezonie 2014/2015 była członkiem Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej. W 2015 roku uczestniczyła w Projekcie dla Młodych Śpiewaków na Salzburger Festspiele w Austrii.

Adriana Ferfecka jest laureatką pierwszej nagrody na licznych konkursach, między innymi: Międzynarodowym Konkursie dla Śpiewaków Operowych “Ferruccio Tagliavini” w Austrii (2014), Międzynarodowym Konkursie Le Grand Prix de l’Opera in Romania (2014), Konkurs Śpiewu Klasycznego DEBUT w Niemczech (2014), Międzynarodowy Konkurs Operowy “Ottavio Ziino” we Włoszech (2014), Międzynarodowy Konkurs Śpiewu Iris Adami Corradetti we Włoszech (2016). Była też stypendystką Deutsche Oper Berlin w latach 2015-2017.

Więcej informacji TUTAJ

{info. pras}

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów