Andrea Bocelli i jego lista życzeń. Koncert już w sobotę!

Piłka gimnastyczna, keybord określonej marki, wysokiej klasy ekspres do kawy, rumianek czy sok morelowy – to wszystko musi się znaleźć w pokoju hotelowym Andrei Bocellego. Lista wymagań umieszczona jest w koncertowym riderze tenora. To tak naprawdę wykaz życzeń, które muszą zostać spełnione, aby artysta przyjął zaproszenie na występ. W przypadku Bocellego – jest ona wyjątkowa skromna, przynajmniej na tle innych gwiazd światowego formatu.

Czasami w riderze znajdują się prawdziwe ekstrawagancje: umieszczenie palmy w pokoju czy jacuzzi w garderobie. Takie życzenia mieli Elton John i Justin Bieber. W przypadku Andrei Bocellego sytuacja jest zupełnie odwrotna. Nie ma w nim wymagań, które byłyby trudne do zrealizowania. Szczególną uwagę zwraca informacja dotycząca funkcjonalności ustawienia mebli i przedmiotów w pomieszczeniach używanych przez artystę. Zarówno garderoba, z której Bocelli korzysta przed swoim występem, jak również pokój hotelowy są każdorazowo sprawdzane osobiście przez managera gwiazdy. Wszelkie meble nie mogą być ustawione w punkcie centralnym pomieszczenia, muszą znajdować się bezpośrednio przy ścianach. Wymóg ten podyktowany jest względami bezpieczeństwa, z powodu niedowidzenia słynnego tenora.

Ponadto artysta życzy sobie dostarczenia do garderoby gitary akustycznej, a także keybordu wybranej marki i konkretnego typu zarówno do garderoby jak i pokoju hotelowego. Instrumenty te są dokładnie scharakteryzowane w riderze przesłanym przez management artysty.

Ciekawostką może być chęć posiadania zarówno w garderobie, jak i w pokoju hotelowym, 75-centymetrowej piłki gimnastycznej. Służy ona do ćwiczeń oddechowych przepony – narządu odgrywającego niezmiernie ważną rolę podczas śpiewu.

Andrea Bocelli nie jest wymagającą gwiazdą, jeśli chodzi o menu. Na liście życzeń znajdziemy standardowo świeże owoce, warzywa oraz przekąski w postaci kanapek, a także duże ilości cukru i... herbatę rumiankową. Jego menu zawiera także soki o typowych śródziemnomorskich smakach, takie jak morelowy, brzoskwiniowy, a także gruszkowy. Jak na prawdziwego Włocha przystało, niezbędnym przysmakiem jest dobra, włoska kawa. W garderobie artysty musi być więc wysokiej klasy ekspres do kawy, dobrej jakości ziarna, a także niezbędna do tego porcelanowa zastawa.

Podczas tras koncertowych śpiewak zwykle przemieszcza się swoim prywatnym samolotem. Na szczeciński koncert wraz z tenorem przybędzie do Polski sztab najbliższych współpracowników. Wśród nich będzie także osobisty manager gwiazdy, osoby bezpośrednio odpowiedzialne za organizację koncertu, jak również gwiazdy występujące wraz z tenorem na scenie.

Do spotkania z Andreą Bocellim i jego gośćmi zostało już tylko kilka dni. Świadkami tego spektakularnego wydarzenia – największego w Polsce w obecnym roku - będziemy w najbliższą sobotę, 5 sierpnia. Poza strefą miejsc siedzących, wejście na koncert będzie bezpłatne. Na wydarzenie zaprasza agencja Prestige MJM.

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów