Bajki Supermuzyczne - pierwsze w historii wydarzenie Presto Junior

fot. Iwo Olszowski

28 lipca 2019 r. odbyło się pierwsze w historii wydarzenie Presto Junior - „Bajki supermuzyczne”.

W klimatycznym Antykwariacie Abecadło w dawnej, zabytkowej aptece Pod Aniołem Stróżem przy ul. T. Kościuszki 18 w Krakowie Ewa A. Szpotakowska czytała bajki swojego autorstwa, a Maja Baczyńska dodawała im dodatkowego, zaczarowanego charakteru, śpiewając, grając na instrumentach świata i włączając do muzycznej zabawy wszystkich widzów.

Goście wysłuchali historii o myszy, trzech żabach, niegrzecznych skrzypcach i dziewczynce Zosi, a także bajkę o modrzewiu Mai Baczyńskiej. Na "Bajki supermuzyczne" przyszły dzieci w bardzo różnym wieku - od maleńkich, po te większe oraz największe, czyli dorosłych. Wymagało to od prowadzących dopasowania charakteru opowieści do słuchaczy - przede wszystkim w warstwie muzycznej w momentach zachęcających do interakcji. Na szczęście wszystko się udało i cały Antykwariat się porządnie rozegrał i rozśpiewał! Spotkanie powstało w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. Krakowskie księgarnie na medal, dofinansowanego ze środków miasta Krakowa.

Maja Baczyńska
Ewa A. Szpotakowska

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów