Barokowe brzmienia - wygraj bilety do Filharmonii Łódzkiej

fot. pixabay

Podobno muzyka Bacha ma terapeutyczne działanie. Ma ona opierać się na złożonej harmonii jego utworów i skomplikowanych meandrach, które musi pokonać melodia, zanim w końcu rozwiąże się na tonikę. Słuchając tej muzyki, podobno podświadomie przyjmujemy do wiadomości, że jakkolwiek trudna droga może nas czekać - w końcu i my osiągniemy nasze cele i rozwiążemy nasze problemy. I jak tu nie kochać Bacha za takie przesłanie?

A za co Wy najbardziej cenicie muzykę dawną? Napiszcie to w komentarzach pod artykułem. Autora najciekawszego komentarza nagrodzimy podwójnym zaproszeniem na koncert Filharmonii Łódzkiej:

Koncert muzyki dawnej
Filharmonia Łódzka
16 października 2018, 19.00

Wykonawcy:

Krzysztof Urbaniak – organy barokowe

Łódzka Orkiestra Barokowa „Altberg Ensemble”

Program:

Johann Sebastian Bach - III Suita orkiestrowa D-dur BWV 1068, Sinfonia z kantaty „Wir danken dir Gott, wir danken Dir” BWV 29

Antonio Vivaldi - Koncert na skrzypce i organy d-moll RV 541

Carl Philipp Emanuel Bach - Koncert na dwa klawesyny F-dur Wq 46

Georg Friedrich Händel - Koncert organowy „Kukułka i słowik” F-dur HWV 295, II Suita D-dur „Muzyka na wodzie” HWV 349

Więcej informacji TUTAJ

{red.}

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów