Blisko. Lokalnie. Łódzko. [Festiwal Transatlantyk]

The Florida Project

Festiwal Transatlantyk zaprasza na „Transatlantyk Bliżej” – cykl wydarzeń o tematyce filmowej.

Tegoroczna, 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Łodzi chce być jeszcze bliżej widzów. Sięgać bardziej lokalnie. Odkrywać mniejsze i większe instytucje kulturalne, edukacyjne i pedagogiczne na terenie Łodzi. Odsłaniać potencjał tego barwnego miasta i przybliżać jego różnorodność społeczności miejscowej i gościom Festiwalu.

Multipleksy, kina studyjne, sale filmowe domów kultury... Magia kina zaklęta jest nie tylko w murach wielkich przestrzeni widowiskowych. Festiwal Transatlantyk odnajduje ją także w bibliotekach miejskich - lokalach małych, ale przytulnych, zapoznanych z okoliczną społecznością. Miejscach, w których widz nie jest ani anonimowy, ani masowy. Gdzie możemy poznać się z imienia, porozmawiać, wziąć udział w warsztatach, opowiedzieć, co lubimy w naszym mieście, a czego nam w nim brakuje. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu rusza nowy program artystyczno-edukacyjny: „Transatlantyk Bliżej” – cykl wydarzeń o tematyce filmowej.

Przez najbliższe w pięciu bibliotekach miejskich odbywać się będą bezpłatne spotkania filmowe, które obejmować będą pokazy filmów oraz skupione wokół nich działania dodatkowe: dyskusje po seansach czy tematyczne warsztaty artystyczne.

„Cykl ‘Transatlantyk Bliżej’ to  nasza kolejna propozycja adresowana do mieszkańców Łodzi. Chcemy wyjść ze sztuką filmową do wszystkich, w tym do osób z utrudnionym dostępem do dużych wydarzeń filmowych: dzieci z łódzkich domów dziecka czy seniorów. Jesteśmy ciekawi opinii łodzian o Festiwalu. Chcemy wraz z nimi dyskutować o kinie, Transatlantyku w przestrzeni miasta i samym mieście. Wspólnie odmalować Łódź – jednak nie tylko tę znaną z pocztówek, ale także tę lokalną” – mówi Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Festiwalu.

„Biblioteki to najlepsze miejsca do budowania lokalnej wspólnoty widzów, nawiązywania z nimi bezpośrednich kontaktów, słuchania o ich marzeniach i potrzebach. To podstawowe komórki życia kulturalnego mieszkańców. Dlatego bardzo cieszymy się ze współpracy z Festiwalem Transatlantyk. Będzie ona nie tylko okazją do wzajemnego poznania się, ale także otwarcia się na innego widza” – dodaje Dorota Sztyler, kierownik Działu Promocji i Marketingu Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów