Blusik

Zachęcamy Państwa do wsparcia projektu, dzięki któremu możliwa będzie realizacja koncertu promocyjnego, najnowszego dzieła muzycznego Rafała Jędrzejczyka.

9 listopada o godzinie 19:00 w Piwnicy pod Baranamibędziemy mogli wysłuchać części oficjalnej w postaci koncertu premierowego, następnie przeniesiemy się do Pracowni pod Baranami na bankiet.

W zamian za wsparcie projektu otrzymają Państwo zaproszenia na koncert promocyjny, płytę „Blusik” i inne atrakcyjne nagrody.

Rafał Stanisław Jędrzejczyk – urodzony 17 marca 1957 roku w Krakowie, tamże matura w 1976 roku w II LO im. Króla Jana III Sobieskiego, dyplom w krakowskiej PWST – rola Baptisty w „Poskromieniu złośnicy” (reż. Anna Polony) i Plebana w „Albertusach” (reż. Jerzy Krasowski), od 1980 nieprzerwanie w Starym Teatrze w Krakowie. Grywał w spektaklach A. Wajdy, J. Jarockiego, K. Lupy, J. Grzegorzewskiego, T. Łomnickiego, T. Bradeckiego, R. Zioły, K. Kutza, F. Bajona, M. Fiedora M. Strzępki, J. Klaty i wielu innych. W „Piwnicy pod Baranami” od dwudziestu ośmiu lat śpiewa piosenki G. Turnaua, Z. Koniecznego, A. Zaryckiego, St. Radwana, J. Kantego - Pawluśkiewicza. Piotr Skrzyneczki powtarzał latami: „Panie Rafale – rzuć pan ten teatr! Pan powinien występować tylko w kabarecie!”. Nie potrafił – potrzebna mu była pewna polaryzacja. Występował w teatrze telewizji w spektaklach w reżyserii Z. Hűbnera, M. Wojtyszki, W. Śmigasiewicza, L. Adamika, T. Bradeckiego, T. Łomnickiego, O. Lipińskiej, K. Kutza, W. Dzikiego, A. Czekanowskiego, T. Kwinty, A. Maja, F. Falka, A. Domalika, M. Englerta, I. Wollen, w serialach „Z biegem lat, z biegiem dni”, „Blisko, coraz bliżej”, „Świat według Kiepskich” oraz w programach rozrywkowych w Telewizji Kraków. Pracował i pracuje na estradzie jako śpiewający konferansjer. Nagrał płytę z piosenkami z muzyką kompozytorów „piwnicznych” – „Jeszcze się wszystko da odkręcić” - live z koncertu w Polskim Radio Kraków w ramach „Radiowego Teatru Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej”. Wydał płytę kolędową „Pastorałka Rafała”, w dużej mierze z własnymi tekstami. Poprowadzi każdy pojazd kołowy i każdy koncert, gra na fortepianie, pisuje teksty piosenek, scenariusze estradowe, ma na swym koncie bajki dla dzieci.

Pomysł na płytę o zabarwieniu bluesowo – swingowym dojrzewał parę lat, aż wreszcie dzięki zaufaniu Dyrektora MDK w Mińsku Mazowieckim doszło do skutku nagranie materiału pt. BLUSIK.

Teksty piosenek dobrane zostały z twórczości Tadeusza Kubiaka, Borysa Pasternaka, Andrzeja Bursy, Grzegorza Tomczaka, Andrzeja Bursy i własnej, a muzykę skomponowali Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Zbigniew Raj, Michał Jurkiewicz, Paweł Pierzchała oraz – tak dla żartu – Rafał Jędrzejczyk. Jest to już druga płyta wydana pod auspicjami MDK w Mińsku Mazowieckim. „Pastorałka Rafałka” rozeszła się w okresie Świąt Bożego Narodzenia jak ciepłe bułeczki. BLUSIK ma aspiracje do rozchodzenia się przez cały rok, a nawet lata. Muzycy biorący udział w nagraniach to doświadczeni instrumentaliści, których z całego serca można w ciemno rekomendować – pianista i kompozytor Paweł Pierzchała, skrzypek Michał Chytrzyński, kontrabasista Jarek Wilkosz oraz gitarzysta Łukasz Belcyr to faceci, którzy znają swój fach i stwarzają niepowtarzalną atmosferę w trakcie nagrań i koncertów. Dziesięć utworów zamieszczonych na płycie wykazało ich profesjonalizm i oddanie zawodowe.

Ach, marzę już o koncercie z publicznością – mówi Rafał Jędrzejczyk – ale to dopiero 9 listopada. A gdzie? Ano w Piwnicy pod Baranami o godz. 19:00.
Wesprzeć projekt można tutaj: http://wspieramkulture.pl/projekt/1530-Blusik-Rafala-Jedrzejczyka

BLUSIK

1. GENESIS BLUES sł. Andrzej Ozga, muz. Andrzej Zarycki

2. PIOSENKA JAZZOWA sł. Andrzej Bursa, muz. Paweł Pierzchała

3. PIOSENKA O OBCYCH JĘZYKACH sł. Michał Rusinek, muz. Michał Jurkiewicz

4. SEN KONCERTOWY sł. Rafał Jędrzejczyk, muz. Michał Jurkiewicz

5. NIEDZIELA sł. Grzegorz Tomczak, muz. Zbigniew Raj

6. WIELKA MODLITWA O OGON sł.Tadeusz Kubiak, muz. Zygmunt Konieczny

7. JAZZMANOM CZEŚĆ! sł. Rafał Jędrzejczyk, muz. Michał Jurkiewicz

8. BANK BLUES sł. i muz. Rafał Jędrzejczyk

9. SIERPIEŃ sł. Borys Pasternak, tłum. Józef Waczków muz. Paweł Bitka Zapendowski

10. JOKE praca zbiorowa

W nagraniach udział wzięli:
Rafał Jędrzejczyk - śpiew
Paweł Pierzchała - fortepian, fender piano, wibrafon
Michał Chytrzyński - skrzypce akustyczne , skrzypce elektryczne
Łukasz Belcyr - gitary
Jarek Wilkosz - kontrabas
Ze specjalnym udziałem wokalnym Agaty Ślazyk w utworze nr. 5

{info. pras.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów