Chopin inny niż zwykle (Adam Palma Meets Chopin)

Czy należycie do chopinowskich purystów? Do tych, którzy lubią Chopina granego na fortepianie i to najlepiej przez polskich pianistów, bo zagraniczni artyści nie dość dobrze czują chopinowskiego ducha? Czy najbardziej cenicie utwory Chopina przepełnione polską dumą i melancholią? Tak? To posłuchajcie tej płyty, bo... usłyszycie, że Chopina można grać inaczej i nadal grać go dobrze. I to na gitarze! 

Adam Palma Meets Chopin” to płyta szczególna w dyskografii Adama Palmy. Światowej klasy wirtuoz gitary akustycznej nie tylko zmierzył się na niej z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów, ale dokonał również czegoś wyjątkowego – dał utworom Fryderyka Chopina nowe życie. Tym samym utworom, które do tej pory kojarzyły się przede wszystkim z fortepianem. Palma wspiął się na wyżyny swojej wrażliwości muzycznej i stworzył płytę jedyną w swoim rodzaju. Pierwszą na świecie płytę z repertuarem Fryderyka Chopina zagranym na gitarze akustycznej.

Płyta "Adam Palma Meets Chopin" dostępna jest w wersji CD oraz we wszystkich serwisach cyfrowych.

Najbliższe koncerty Adama:

29.09 - Warszawa - Teatr Wielki

08.10 - Poznań - Blue Note

09.10 - Szczecin - Dom Kultury 13 Muz

10.10 - Berlin - Quasimodo Jazz Club

{red + info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów