Cliff Martinez i The Knick na Międzynarodowej Gali Seriali podczas 8. FMF

Niegdyś muzyk Red Hot Chili Peppers, a od wielu lat uznany w świecie autor muzyki filmowej (Traffic, Solaris, Drive) - Cliff Martinez to ostatni gość specjalny Międzynarodowej Gali Seriali w ramach tegorocznej, 8. już odsłony Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W sobotę, 30 maja w krakowskiej arenie kompozytor zaprezentuje muzykę stworzoną do jednego z najgłośniejszych tytułów 2014 roku, nominowanego do Złotych Globów serialu The Knick.

Placental Repair Cliffa Martineza: https://www.youtube.com/watch?v=fX4iqI8SYZMNapisane przez Cliffa Martineza utwory są surowe i oszczędne, wykorzystują paletę nowoczesnych dźwięków i najlepiej pasują do mrocznych, psychologicznych historii. Artysta był nominowany do prestiżowych nagród, w tym Grammy (Traffic Stevena Soderbergha), Césara (Początek Xaviera Giannoliego) i Broadcast Film Critics (Drive). W Krakowie usłyszymy aranżowaną specjalnie na Międzynarodową Galę Serialisuitę z The Knick, gdzie elementy elektroniczne częściowo zostaną zastąpione współczesnym brzmieniem symfonicznym. Nie zabraknie jednak charakterystycznych dla Martineza syntezatorów oraz gitar elektrycznych.

Cliff Martinez i Son of Placenta Previa: https://www.youtube.com/watch?v=DDkN7xV3Xe4


Pionierskie i mroczne czasy medycyny,w których nie znano dzisiejszych zabiegów i nie stosowano antybiotyków, a do szpitala szło się nie leczyć, a umierać. Serial The Knick zabiera nas w podróż do początków XX wieku, gdzie chirurg z nowojorskiego szpitala Knickerbocker - John Thackery (brawurowa kreacja Clive’a Owena) poznaje nowe możliwości leczenia. Żeby było ciekawiej, główny bohater jest... uzależniony od kokainy. Zapatrzony w siebie, ale przy tym genialny chirurg staje na czele młodego i odważnego zespołu, w czasach, w których nie istniały powszechnie nam znane leki – ryzykuje i wprowadza nowatorskie metody leczenia. U boku Clive'a Owena występują m.in. André Holland, Eve Hewson, Juliet Rylance, Jeremy Bobb, Michael Angarano i Chris Sullivan.

Zwiastun serialu The Knick: https://www.youtube.com/watch?v=81FiRruKXTE

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów