Co autor miał na myśli...czyli "Cut Music Video" za kulisami

Kochamy dyskutować o sztuce, ale równie mocno uwielbiamy rozmawiać o niej z jej twórcami. Przeczytajcie kilka słów od Piotra Prusiewicza, zwycięzcy naszego Konkursu Na Najlepszy Klip Muzyczny "Cut Music Video", który odbył się w maju w To Się Wytnie na warszawskiej Pradze, w ramach naszego cyklu "Dźwięk okiem kamery"...

"Było mi bardzo miło zaprezentować naszą twórczość przed warszawską publicznością i stanąć do konkursu, tym bardziej, że miejsce jest dla mnie ważne, okolica intrygująca, organizatorzy fantastyczni, lokal uroczy, a nagrody … wszystkie :-) - mówi Piotr Prusiewicz, nie tylko autor nagrodzonego teledysku, ale zarazem wokalista zespołu. - Klip 'Palę' został zrealizowany za pomocą bardzo nieskomplikowanych sprzętów, za to bardzo zaangażowanych ludzi. Błahość zwykłych czynności prezentowanych w klipie, tracących na ważności tym szybciej, im więcej pojawia się nowych zadań do wykonania, znikających z pamięci tym płynniej, im więcej postaci może przyciągnąć naszą uwagę do własnych, równie banalnych, działań. Przypomina to migające w social mediach niezwykle 'ważne' i 'cenne' newsy, których czas trwania wyznaczony jest przez rytm pojawiania się kolejnych, wciąż nowych, właśnie błahych i nieistotnych informacji, które w końcu składają się na trudny do ogarnięcia chaos".

Przypomnijmy jeszcze, że zwycięski klip - do utworu "Palę" zespołu Paprochy - autorstwa Piotra Prusiewicza powstał z udziałem Ludzi Dobrej Roboty i wygrał głosami publiczności. Ponadto teledysk otrzymał na drodze losowania nagrodę redaktor naczelnej Presto filmowego - Mai Baczyńskiej, a drugi teledysk Piotra Prusiewicza, do utworu "Zwierzę (nie!)" zespołu Paprochy, został wyróżniony przez Piotra Białka (To Się Wytnie), współorganizatora wydarzenia. Więcej na ten temat w kolejnych wydaniach magazynu "Presto. Muzyka Film Sztuka"!

Zobacz zwycięski klip do utworu "Palę" zespołu Paprochy (Piotr Prusiewicz i Ludzie Dobrej Roboty):

https://www.youtube.com/watch?v=m6RWW9QN87A&t=21s

Klip do utworu "Zwierzę (nie!)" zespołu Paprochy (Piotr Prusiewicz i Ludzie Dobrej Roboty), nagrodzony przez To Się Wytnie:

https://www.youtube.com/watch?v=XPR9_IYj_BM

(MB)

* Zdjęcie - klip "Palę" zespołu Paprochy, fot. Jacek Laskowski

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów