Co się pojawi, gdy stracisz kontrolę?

 

Jest taki moment w procesie zasypiania, w którym człowiek znajduje się na granicy między dniem a nocą, jasnością a ciemnością, bezpiecznym a niepewnym, znanym a niewiadomym. Momentowi, o którym często marzy się w chwilach zmęczenia. Czy przyniesie wyczekiwany odpoczynek i ukojenie? A może powrócą trudne przeżycia i wspomnienia, a z ciemności wyłonią się demony?

Chór VRC spróbuje znaleźć odpowiedzi podczas koncertu „Obudź się!”, 24 czerwca w Warszawie, bardzo, bardzo późno w nocy.

Repertuar eksploruje formę i tematykę kołysanki i pieśni wieczornej. Utwory dawne (Tallis, Wacław z Szamotuł) kreślą kontekst inspiracji, w którym osadzone są utwory współczesnych polskich kompozytorów, Adama Sławińskiego, Miłosza Bembinowa, Andrzeja Karałowa, Joanny Malugi i Michała Dzieciątko, a także twórców spoza Polski (Whitacre, Esenvalds, Tavener, Lauridsen). Warstwę muzyczną koncertu rozwijać będą improwizacje multiperkusyjne wirtuoza Leszka Lorenta, poszerzając doświadczenia dźwiękowe o barwy istotne dla momentu zasypiania – szmery, szelesty, odgłosy nieznanego pochodzenia, ostre zaskakujące brzmienia wyrywające ze snu.

Koncert planowany jest na godzinę późnowieczorną, a jego refleksyjny i niepokojący nastrój wzmocni niezwykła przestrzeń Ogrodu Miejskiego Jazdów i dziedziniec Zamku Ujazdowskiego.

Pełen program: http://vrc.art.pl/obudz-sie

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów