Dansing z Michałem Zadarą, pokaz „Gwiazd” i koncert The Fruitcakes

Lato można spędzić w pewnej nowej-starej instytucji... Z dniem 1 czerwca, wreszcie, po wielu miesiącach opóźnień, wystartowała Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. Hybryda powstała z Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Zespół na Wałbrzyskiej, gdzie jest siedziba dawnego NInA, w okrojonym nieco składzie, ale jednak działa prężnie. Takie propozycje ma dla nas na najbliższe dni:

„Robert Lewandowski” i „Święta wojna” | Otwarcie lata   
Środa 5 lipca od 20:00 do 23:30 w FINA, Wałbrzyska 3/5, Dziedziniec Cztery Pory Roku

Kadr z filmu Święta wojna

Dansingowy zespół reżysera Michała Zadary o gwiazdorskiej nazwie „Robert Lewandowski” zainauguruje lato na dziedzińcu FINA. Wybrzmią najlepsze ciechocińskie hity, takie jak Zielone wzgórza nad Soliną czy Pod papugami, a zaraz po koncercie rozpoczniemy plenerowy cykl filmowy Mecz o wszystko, na który złożą się filmy o piłce nożnej jako elemencie kultury. Jako pierwszą zobaczymy Świętą wojnę – komedię z 1965 roku o rywalizacji między kibicami dwóch prowincjonalnych klubów. W rolach głównych: Elżbieta Czyżewska, Krystyna Feldman, Andrzej Kopiczyński i Zdzisław Maklakiewicz; głosu użyczył też legendarny komentator Jan Ciszewski. Do wypożyczenia bezprzewodowych słuchawek niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem.  

Więcej

The Fruitcakes | Koncert i pokaz filmu   
Środa 12 lipca od 20:00 do 23:00 w FINA, Wałbrzyska 3/5, Sala Ziemia Obiecana

Zespół The Fruitcakes

Zapraszamy na nowy cykl koncertowy Wakacyjna przerwa, który przygotowaliśmy we współpracy z festiwalem Spring Break. Zainauguruje go koncert rockowego zespołu The Fruitcakes, zakochanego w brzmieniu i harmoniach lat 60. Będzie to zarazem oficjalna premiera albumu The Fruitcakes 2, który ukaże się 7 lipca nakładem belgijskiej wytwórni PIAS. Po występie zapraszamy na pokaz filmu Kaseta: Dokumentalna składankaZacka Taylora, będącego sentymentalną, pełną anegdot podróżą przez pięćdziesięcioletnią historię kasety magnetofonowej.  

Więcej

Gwiazdy | Pokaz filmu  
Piątek 14 lipca od 21:30 do 23:30 w FINA, Wałbrzyska 3/5, Dziedziniec Cztery Pory Roku

Kadr z filmu gwiazdy

W drugiej odsłonie cyklu Mecz o wszystko zobaczymy Gwiazdy Jana Kidawy-Błońskiego, filmową opowieść o Janie Banasiu, wielokrotnym reprezentancie Polski w piłce nożnej w latach 1964–1973, który z przyczyn pozasportowych znalazł się na marginesie największych sukcesów polskiej piłki. W filmie występują m.in. Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos i Adam Woronowicz. Do wypożyczenia bezprzewodowych słuchawek niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem.   

Więcej

Steven Spielberg | Cykl filmowy   
Kino Iluzjon (Narbutta 50a)

Kadr z filmu Raport mniejszości

Bohaterem lipcowego cyklu w kinie Iluzjon jest Steven Spielberg. W programie znalazły się takie filmy jak Pojedynek na szosie, Bliskie spotkania trzeciego stopniaPoszukiwacze zaginionej ArkiE.T.Indiana Jones i Świątynia ZagładyImperium słońca i Raport mniejszości.   

Więcej

Andrzej Łapicki. Życie raz jeszcze | Cykl filmowy   
Kino Iluzjon (Narbutta 50a)

Kadr z filmu Andrzeja Łapickiego

W piątą rocznicę śmierci Andrzeja Łapickiego zapraszamy na przegląd filmów z jego udziałem. W programie znalazły się m.in. Salto w reżyserii Tadeusza Konwickiego, Życie raz jeszcze Janusza Morgensterna, Spotkanie w Bajce Jana Rybkowskiego, Wszystko na sprzedaż i Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy, Debiutantka i Dziewczęta z Nowolipek Barbary Sass, a także Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest... i Stan posiadania Krzysztofa Zanussiego.   

Więcej

Henryk Szaro. Mocny człowiek | Cykl filmowy  
Kino Iluzjon (Narbutta 50a)

Kadr z filmu Henryka Szaro

Przypominamy jedną z legend polskiego kina przedwojennego – reżysera Henryka Szaro, specjalistę od adaptacji popularnych dzieł literackich. W programie retrospektywy znalazł się między innymi melodramat przygodowy Zew morza i dramat psychologiczny Mocny człowiek

Więcej

Fredek uszczęśliwia świat | Retrokino
W każdą niedzielę lipca o 16.00 w Kinie Iluzjon (Narbutta 50a) 

Kadr z filmu Fredek uszczęśliwia świat

Zobacz film Zbigniewa Ziembińskiego Fredek uszczęśliwia świat (1936), jeden z wielu, który przeszedł gruntowną renowację dzięki projektowi Nitrofilm. Przed każdym seansem wyświetlony zostanie odcinek programu Z miłości do kina, poświęcony temu właśnie tytułowi i jego digitalizacji.  

Więcej

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów