Dmitry Shishkin/Reed Connection Quartet - koncert w Pałacu kultury Zagłębia

Pałac Kultury Zagłębia kończy 60 lat! Z okazji jubileuszu dąbrowskiego pałacu oraz 208. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina odbędzie się koncert w wykonaniu wybitnego rosyjskiego pianisty młodego pokolenia Dmitry'ego Shishkina oraz muzyków Filharmonii Zielonogórskiej tworzących zespół Reed Connection Quartet, który odbędzie się 22 lutego o 18:00.

Dmitry Shishkin - laureat VI nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku. Urodził się 12 lutego 1992 r. w Czelabińsku. Już jako niespełna dwulatek potrafił wykonać drobne utwory, w wieku trzech lat dał swój pierwszy koncert, a z orkiestrą wystąpił trzy lata później. Od czwartego roku życia kształcił się Szkole im. Piotra Czajkowskiego w rodzinnym mieście. W latach 2001-2010 pobierał naukę w Szkole Muzycznej im. Gniesinów w Moskwie w klasie prof. Michaiła Chochłowa. Obecnie studiuje w Państwowym Konserwatorium Muzycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie pod kierunkiem prof. Eliso Wirsaladze.
Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Występował z orkiestrami w całej Rosji, także z Moskiewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną czy z orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej. Koncertował w Bułgarii, Niemczech, krajach byłej Jugosławii, we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Austrii, Chinach, Brazylii i Polsce. Poza pianistyką z powodzeniem poświęca się też komponowaniu.

Reed Connection Quartet - główną ideą powstałego w 2008 roku zespołu Reed Connection była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte. Trzon zespołu stanowią muzycy Tria d’anches: Michał Mogiła, Jarosław Podsiadlik, Rafał Dołęga. Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych.  Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok.  Gościnnie wraz z trio wystąpi José António de Abreu.

Program koncertu:

CZĘŚĆ I w wykonaniu Dmitry'ego Shishkina

  • Fryderyk Chopin - 3 Mazurki op. 59
  • Fryderyk Chopin - Scherzo no 2 b-moll
  • Fryderyk Chopin - Nocturne op. 9 no 3
  • Fryderyk Chopin - Polonez As-dur op. 53

PRZERWA

CZĘŚĆ II w wykonaniu Dmitry'ego Shishkina i Reed Connection Quartet

  • Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur KV 452
  • Ludwig Van Beethoven - Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur op. 16

Wystąpią:
Dmitry Shishkin
(fortepian)

Reed Connection Quartet w składzie:
Michał Mogiła (oboj)
Jarosław Podsiadlik (klarnet)
Rafał Dołęga (fagot)
José António de Abreu (róg)

Prowadzenie koncertu: Łukasz Szubski Krzysztof Włodarczyk (Dombrova Piano Duo)

22 luty 2018 godz. 18:00
Dąbrowa Górnicza , Pałac Kultury Zagłebia, sala teatralna

Więcej informacji TUTAJ

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów