Dziś rusza Fotofestiwal

Dziś, 13 czerwca rusza kolejna, 18. edycja Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, Partnera Festiwalu Transatlantyk. Program filmowy obejmuje m.in. pokaz dokumentu „Ustrzelić mafię” w reż. Kim Longinotto, współorganizowany z Transatlantykiem.

Nadchodząca 18. edycja Fotofestiwalu zachęca do spojrzenia na szerszą perspektywę ludzkiej egzystencji związaną z nadprzyrodzonymi aspektami rzeczywistości, a także zjawiskami znajdującymi się w sferze spekulacji i hipotez, których wyjaśnienie nie jest możliwe, jeśli będziemy odwoływać się wyłącznie do bezpośredniego doświadczenia. Czym więc są zjawiska nadprzyrodzone i w jaki inny sposób niż za pomocą ugruntowanej naukowo wiedzy i zmysłów możemy opisywać naszą rzeczywistość? Festiwal Transatlantyk po raz kolejny jest partnerem tego wydarzenia.

Cieszę się, że już po raz kolejny Transatlantyk i Fotofestival łączą siły. Fotofestival to partner bardzo nam bliski. Tak jak i my przez pryzmat prezentowanej sztuki bada świat wokół nas i jego główne problemy. A nasze wspólne idee doskonale znajdują odzwierciedlenie w wybieranych przez nas w ramach naszej współpracy filmach. Cieszę się, że w tym roku prezentujemy Państwu wyrazisty dokument Shooting the Mafia – portret świata włoskiej mafii widziany przez pryzmat fotografii Letizii Battaglii - mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowa Festiwalu Transatlantyk

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję zobaczyć m.in. „Ustrzelić mafię” w reż. Kim Longinotto – niezwykły portret Letizii Battaglii, pierwszej włoskiej fotoreporterki, autorki szokujących zdjęć,  które dokumentują brutalność wojny mafijnej. Letizia Battaglia to kultowa postać we Włoszech. W latach 70. XX wieku była pierwszą włoską fotoreporterką dokumentującą brutalne morderstwa i wpływ mafii na życie zwykłych ludzi. Jej czarno-białe zdjęcia z tamtego czasu nie straciły siły przekazu. Dokumentują historię Cosa Nostra, ukazują rzeczywistość przemocy, krwi, władzy i kontroli, jaką rozpościerała mafia.
 
Projekcja filmu zaplanowana jest na 16 czerwca o godz. 18.30 w Art_Inkubator.
 
Film będzie także pokazywany na Festiwalu Transatlantyk (12-19 lipca) w Łodzi
 
Szczegółowy program Fotofestiwalu: www.fotofestiwal.com.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów