Enter Music Festival

2 ważne muzyczne premiery, 2 projekty specjalne i ucieczki daleko poza schemat jazzowego Festiwalu - tak w skrócie wygląda program trzeciej edycji Enter Music Festival Leszka Możdżera, który w dniach 28-29.05.2013, odbędzie się w Poznaniu, nad Jeziorem Strzeszyńskim . 
W tym roku wydarzeniem będzie na pewno długo oczekiwana premiera 3. studyjnego albumu trio Możdżer Danielsson Fresco, który muzycy kończą właśnie nagrywać w Alwernia Studio w Krakowie. Festiwal Enter będzie też miejscem światowej premiery nowej płyty gwiazdy jazzowej wokalistyki, Caecilie Norby: „Silent Ways”. Płyta, na której usłyszymy też Możdżera i Danielssona zawiera utwory Leonarda Cohena, Paula Simona, Boba Dylana czy Johna Fogerty’ego, naturalnie w nowych aranżacjach. Specjalny projekt zaprezentuje też na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim Zohar Fresco, a także młody rumuński pianista, Adrian Gaspar, który na prośbę Leszka Możdżera wróci do koncepcji bałkańskiego jazzu i przyjedzie do Poznania z nowym składem, z którym zaprezentuje poznańskiej publiczności porywający materiał muzyczny „Balkanix”. Na scenie Festiwalu Enter pojawi się też Marialy Pacheco, kubańska pianistka z australiskim paszportem, laureatka ubiegłorocznego konkursu „Solo Piano” na Montreux Jazz Festival, którego jury przewodniczył Leszek Możdżer. Ciekawie zapowiada się też koncert zamykający Festiwal: afrykański septet Ba Cissoko, który będzie miał za zadanie roztańczyć publiczność piknikowo-jazzowego Festiwalu.
Presto serdecznie zaprasza na to wydarzenie, szczególnie gdy za oknem śnieg warto pomyśleć o pikniku nad jeziorem przy dźwiękach jazzu. Pamietajcie, że to już za 2 miesiące - może do tego czasu śnieg stopnieje? Warto dodać, że bilety są już dostępne na portalu eventim.pl

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów