film

3 Kwiecień 2020
Aurore, Pierre i Thomas od dawna myśleli, że nie mają szans na szczęśliwą relację. Okazuje się jednak, że nasze ograniczenia nie muszą przekreślać więzi z drugim człowiekiem.
1 Kwiecień 2020
W 2017 roku w Ameryce postawiono zarzuty o molestowanie seksualne znanemu producentowi filmowemu, Harveyowi Weinsteinowi, nastąpiło to w konsekwencji publikacji artykułu Ronana Farrowa w magazynie „The New Yorker”; filmy Weinsteina i jego studia były nominowane do Oscara ponad 300 razy i zdobyły ponad 80 nagród.
29 Marzec 2020
W czasach pandemii miejskich wydarzeń kulturalnych nie ma. Jeśli jednak spojrzymy wstecz, być może się okaże, że w pewnych okresach wydarzenia kulturalne wprawdzie się odbywały, ale za to nie było... publiczności.
25 Marzec 2020
Film dokumentalny poświęcony Andrzejowi Korzyńskiemu jest niewątpliwie ciekawy, dowcipny i potrzebny, przede wszystkim dzięki samemu bohaterowi, którego charyzma i radość udzielają się widzowi.
25 Marzec 2020
Marzec to miesiąc 94. rocznicy urodzin Andrzeja Wajdy. To okazja do spojrzenia raz jeszcze na filmową twórczość artysty, także przez pryzmat jego drugiej wielkiej pasji – malarstwa.
24 Marzec 2020
Normalnie o tej porze wspominalibyśmy teraz te wszystkie filmy, które obejrzeliśmy razem w Poznaniu. Sytuacja na świecie wszystkich zaskoczyła i sprawiła, że konieczna była rewizja planów na przyszłość. Patrząc wstecz, widzimy, że decyzja o przeniesieniu Short Waves Festival 2020 na sierpień była odpowiedzialna i jak najbardziej słuszna – twierdzą organizatorzy
Znamy już nowe daty pierwszej letniej edycji Short Waves Festival. Wybierzemy się do Poznania w dniach 18-23.08 na 12. edycję Short Waves Festival pod hasłem Fixing The Future / Naprawianie przyszłości.
23 Marzec 2020
Klasyka może się świetnie uzupełniać z elektroniką, a baletki tancerki mogą być bardziej fascynujące niż jej cała sylwetka. Wszystko zależy od pomysłu artysty, który stawia sztuce wyzwanie i śmiało ją przetwarza, reinterpretuje i nadaje jej nowe znaczenie.
Czterominutowy film Jagody Chalcińskiej (JagoVJ) zatytułowany „Saint-Saëns groove mix” to eksperymentalna wariacja wizualna na temat baletu. Obrazy zmieniają się w rytm miksu muzyki klasycznej i elektronicznej. Na poszczególne akcenty przypadają zapętlone ruchy nóg tancerki, obserwowane w różnych zbliżeniach i ujęciach. Subtelna, wręcz sterylna estetyka obrazu, dynamiczny i bardzo precyzyjny montaż – to wszystko sprawia, że ekranową akcję śledzimy z zapartym tchem, jak zahipnotyzowani.
20 Marzec 2020
Istnieje świat, w którym podarte maczugi nikogo nie dziwią; w którym wilk zdejmuje głowę i wyjmuje ze swojej klatki piersiowej księżyc. A ktoś inny ze śliny tworzy wielkie jezioro. W animacji wykreujesz najdziwniejsze sny, możesz wszystko.
Akcja #zostańwdomu trwa, co jest świetną okazją do wertowania katalogu multimedialnego Ninateki. Znajdziemy tu wiele nagrań koncertów, ciekawych wywiadów, filmów z różnych lat, w tym wybitne dokumenty oraz animacje. Wśród tych ostatnich wiele pochodzi z legendarnego Studia Miniatur Filmowych oraz Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.
19 Marzec 2020
Programerzy Cannes, Berlinale, Locarno, Venice Film Festival oraz wielu innych festiwali połączyli siły, by stworzyć MY DARLING QUARANTINE - festiwal filmowy odbywający się w Internecie, którego celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz potrzebujących organizacji w związku z epidemią koronawirusa.
18 Marzec 2020
...i w ogóle nikogo nie spotkało. Gdyby członkowie morderczej grupy Mansona zostali ukarani za swoje zbrodnie. Gdyby ich wcale nie popełnili. Gdyby wszystko skończyło się jak w bajce. Takie zaklęcie wypowiada Quentin Tarantino w oscarowym „Pewnego razu w... Hollywood”.

Strony