Filmy z muzyką Polaka w USA. Dwie premiery Opałki w ciągu tygodnia!

fot. archiwum artysty

16 października film „Leaning Out” z muzyką polskiego kompozytora Tomasza Jakuba Opałki otworzy ADFILMFEST w Nowym Jorku, zaledwie kilka dni później 21 października premierę będzie mieć także film „Foodsteps in the Snow”, który zaprezentowany zostanie w Los Angeles. A już w Presto #22 artysta pojawi się w nowej rubryce Presto filmowego: Tandem gdzie wraz z reżyserem Wojtkiem Klimalą opowiadają o wzajemnych relacjach kompozytor-reżyser.

Tomasz Jakub Opałka znany jest z wyczucia filmowej narracji i języka montażu filmowego. Jego muzyka obdarza filmy, nad którymi pracuje oryginalną kolorystyką. Fascynacja muzyką orkiestrową i doświadczenia w pracy w USA wnoszą świeży głos do polskiej kinematografii. Opałka coraz częściej pojawia się w napisach pełnometrażowych produkcji.

Marzenia o filmie stały się dla mnie rzeczywistością, dążeniem, nie tylko pragnieniem. Zaprowadziły mnie w nieoczekiwane rejony duszy – muzyczne i artystyczne, a także na drugi koniec globu. Piszę bez przerwy. Cały czas poszukuję.” – mówi Opałka.

Młody twórca zdobywał doświadczenie w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, a jego przygoda z Hollywood rozpoczęła się w 2012 r. Zakochany w akcji i intensywnej emocjonalnej narracji Opałka uważnie wybiera produkcje, w które się angażuje. W jego dorobku szczególne miejsce zajmują filmy dokumentalne. W najbliższym czasie premierę będą miały dwa nowe filmy z jego muzyką. Oba zaprezentowane zostaną publiczności po raz pierwszy w nadchodzącym tygodniu w Nowym Jorku i Los Angeles.

16 października 2018 ADFILMFEST w Nowym Jorku otworzy premiera pełnometrażowego filmu produkcji amerykańskiej – „Leaning Out”. Jest to dokument o legendzie – Leslie E. Robertsonie, genialnym architekcie i inżynierze strukturalnym, który stworzył budynki World Trade Center. To dzięki jego innowacyjnym konstrukcjom uratowano życia tysięcy ludzi z upadających wież WTC. Film prezentuje Robertsona w niezwykłym świetle – jego pasje, radości, ale także wielkie rozterki przeplatane irracjonalnym poczuciem winy za wydarzenia z 11 września, tworzą wciągający i niezwykle sugestywny obraz, który porusza do głębi. Jest to kolejna współpraca Tomasza Jakuba Opałki z twórcami z Los Angeles.

Zaledwie kilka dni później 21 października 2018 r. podczas Los Angeles Polish Film Festival, będzie mieć miejsce amerykańska premiera filmu „Footsteps in The Snow”. Opowieść o najmłodszej w historii polskiej sybiraczce Romie King i brawurowej ucieczce z Syberii porusza i na długo pozostaje w pamięci. Scenariusz powstał na podstawie książki o tym samym tytule. Film wyprodukowało Studio Filmowe Kronika (kontynuator słynnej Polskiej Kroniki Filmowej), a wystąpili w nim m.in. Mateusz Damięcki i Karolina Rzepa.

Więcej informacji: www.opalkamusic.com

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów