Gloria Campaner i Leszek Możdżer ruszają w trasę

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, odważnym twórcą, który przez lata wypracował („wygrał”) własny język muzyczny. Możdżer wystąpi odczas listopadowej trasy koncertowej z Glorią Campaner, włoską pianistką znaną m.in. z interpretacji wielkich kompozytorów, takich jak Schumann czy Rachmaninow.

Artystka chętnie sięga również po tematy z muzyki kameralnej i współczesnej – w swoim dorobku ma współpracę z didżejami oraz jazzmanami.W koncercie wezmą udział również: Magdalena Kordylasińska – Pękala i Miłosz Pękala (instrumenty perkusyjne).

Na scenie spotkają się dwa światy: muzyki klasycznej i improwizowanej tworząc niezwykłą synergię wirtuozerii, impresji i wyobraźni. Usłyszymy też śpiewające kamienie, które zostały sprowadzone z Sardynii z pracowni włoskiego rzeźbiarza, mistrza Pinuccio Scioli.

Specjalnie na trasę koncertową zostanie wydany limitowany nakład płyty pt. „Gloria Campaner & Leszek Możdżer / Live at Enter” z nagraniem koncertu, który odbył się podczas Enter Enea Festival 2017. Płyta dostępna będzie tylko podczas koncertów i nie trafi do ogólnej dystrybucji.

Gloria Campaner i Leszek Możdżer daty koncertów :

13.11.2018 – Centrum Kongresowe ICE Kraków

bilety: Eventim https://tinyurl.com/y9xtbj7w

KupBilet: https://www.kupbilet.pl/gloriacampanerleszekmozdzer

12.11.2018 – Gdańsk – Polska Filharmonia Bałtycka

bilety: https://tinyurl.com/y9vplzx3

14.11.2018 – Szczecin – Filharmonia Szczecińska

bilety: https://tinyurl.com/ybrwto79

15.11.2018 – Toruń – Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki

bilety: https://tinyurl.com/y79tmk3h

17.11.2018 - Lublin – Filharmonia Lubelska

koncert wyprzedany

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów