#Grajmywszkole - odpowiedź z MEN

Uczniowie mogą grać w szkole, o ile... warunki na to pozwalają. Ministerstwo Edukacji Narodowej obowiązku, ani ułatwień nie wprowadzi, ale nie będzie też utrudniać. Czy to dobrze czy źle? Status quo się na razie nie zmienia. 

Przypominamy - w styczniu pojawiła się inicjatywa nauczycieli muzyki i animatorów, aby złożyć do MEN petycję w sprawie tworzenia zespołów muzycznych w szkołach i w ten sposób zwrócić uwagę przedstawicieli Ministerstwa oraz opinii publicznej na ważny aspekt niezawodowej edukacji muzycznej i wspólnego muzykowania jako ważnego elementu integracji społecznej. Petycja została podpisana przez wielu przedstawicieli świata muzycznego, w tym także przez redakcję Presto, i wysłana do MEN. Powstała także akcja społeczna opisana na grajmywszkole.pl a w serwisach społecznościowych otagowana: #grajmywszkole. 26 maja tego roku prof. Krzysztof Knittel, prezes Polskiej Rady Muzycznej otrzymał odpowiedź na petycję. 

Oto jej fragmenty:
 

 

 

Stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej bardzo nas cieszy. W dalszym ciągu będziemy jednak - wraz z przedstawicielami życia muzycznego - zabiegać o systemowe rozwiązania propagujące wykonawstwo muzyczne. Bo, jak mówiła prezes funfacji "Muzyka jest dla wszystkich", Viola Łabanow w wywiadzie dla prostoomuzyce.pl - muzyka jest jak sport - nie da się gimnastykować przez oglądanie. Trzeba sport praktykować. Tak samo z muzyką.

{KAW}
 

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów