Gwiazda gospel w Filharmonii Krakowskiej

fot. arch. FK

Jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek, której koncerty stają się nie tylko niezapomnianym przeżyciem muzycznym, ale i znakomitym show, Karen Edwards, po raz kolejny wystąpi na estradzie Filharmonii Krakowskiej. Koncert muzyki gospel z udziałem wokalistki, Chóru Filharmonii Krakowskiej pod kierunkiem Teresy Majki-Pacanek oraz jazz bandu w składzie Andrzej Gondek – gitara, Adam Kowalewski – bas i Krzysztof Dziedzic – perkusja odbędą się dwukrotnie – w piątek 18 stycznia o godz. 19.30 i w sobotę 19 stycznia 2019 o godz. 18.00.

Wielokrotna laureatka Grammy Award for Jazz Performance, pierwsze muzyczne „szlify” odebrała u swojego ojca, dyrektora muzycznego lokalnego kościoła baptystów. Wzrastała w atmosferze soul i gospel, będących od dzieciństwa jej główną inspiracją. Artystyczna koleżanka Stevie Wondera, Tonny’ego Bennetta czy Prince’a, ale także nieodżałowanego gitarzysty Jarka Śmietany, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie i na Bliskim Wschodzie oraz nagrała płytę Everything Ice. Filharmoniczne koncerty muzyki gospel sygnowane nazwiskiem Karen Edwards zawsze przeradzają się w show na długo pozostając w pamięci publiczności, ale także w świadomości muzycznej Chóru Filharmonii. Projekty koncertowe artystka poprzedza prawie dwutygodniowymi warsztatami wokalnymi, podczas których otwiera filharmoników na nowe wrażenia dźwiękowe i współdziałanie w czasie muzycznego wydarzenia. Gospel to przecież nie tylko śpiew, ale ekspresyjne i spontaniczne wyrażanie związanych z nim emocji.

KONCERTY MUZYKI GOSPEL
Filharmonia Krakowska
18.01.2019 godz. 19:30
19.01.2019 godz. 18:00

Chór Filharmonii Krakowskiej
Teresa Majka-Pacanek – dyrygent
Karen Edwards – wokal
Andrzej Gondek – gitara
Adam Kowalewski – bas
Krzysztof Dziedzic – perkusja

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów