IV Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura – nabór do 20 lutego!

Prof. Izabela Kłosińska, Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber, dr Michael Nemeth, Wiesław Ochman , prof. Feliks Widera oraz Wasyl Wowkun - to skład jury IV Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura. Konkurs organizuje Opera Śląska w Bytomiu przy współpracy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 31 marca do 7 kwietnia. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 20 lutego.

To już dziesiąta edycja w całej historii Konkursu i czwarta wśród tych o randze w pełni międzynarodowej. Konkurs jest adresowany do śpiewaków wszystkich narodowości, którzy w dniu 1 kwietnia 2019 roku nie przekroczą wieku 32 lat. Uczestnicy prezentują repertuar operowy na scenie , w kostiumach i z towarzyszeniem orkiestry.

Koncert laureatów zaplanowano na 7 kwietnia w Operze Śląskiej w Bytomiu, a powtórzony zostanie 9 kwietnia w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

- Konkursy bardzo rozwijają i są potrzebne młodym śpiewakom, bo  to zawsze wspaniałe doświadczenie i nauka, a ten konkurs jest szczególny. Jest tu fantastyczna opieka i atmosfera, niesamowicie dobra organizacja  i… otwarcie bardzo wielu dróg – podkreśla Justyna Samborska, śpiewaczka operowa (sopran), laureatka I nagrody i Grand Prix na III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w 2012 r.

- Zwycięstwo dało mi na pewno wielką satysfakcję oraz poczucie wartości, docenienie mojej ciężkiej pracy. Ale był to również zastrzyk finansowy, co pozwoliło mi wyjechać na kolejny konkurs -  63rd Gian Battista Viotti International Music Competition Vercelli we Włoszech, w którym zdobyłam Nagrodę specjalną „Teatro d’Opera” Vercelli i stypendium  Luciano Pavarotti Giovani – dodaje.

Pierwsza nagroda w tej edycji to 15 tys. euro.

Na stronie internetowej konkursu – www.adamdidur.com, znajdują się wymagane do aplikacji dokumenty, regulamin, publikowane na bieżąco informacje dotyczące konkursu, jego historia, wywiady z laureatami poprzednich edycji, prezentacja jury oraz ciekawostki związane z patronem – Adamem Didurem. Informacje publikowane są także na na fanpage'u - https://www.facebook.com/intadamdiduroperasingerscompetition/

{info. pras}

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów