Jak matka wraca do formy? Na estradzie oczywiście.

W branży artystycznej tak już jest, że do pracy wraca się bardzo szybko. I nie chodzi o potrzeby natury ekonomicznej, choć oczywiście nie są bez znaczenia. Po prostu bez grania, bez śpiewania – nie da się żyć! Nie dziwi nas więc, że dwa miesiące po urodzeniu córeczki Justyna Reczeniedi, sopran liryczno-koloraturowy i solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, wraca na estradę. Datę wybrała nieprzypadkowo – pierwszy z koncertów da w przededniu Dnia Matki w Grodzisku, drugi – dokładnie 26 maja w Rybniku. To piękny moment na powrót do pracy artystycznej po najważniejszym wydarzeniu w życiu kobiety. Ale też pewnie niespodzianka. Jak zabrzmi głos Justyny po porodzie? Czy macierzyństwo zmienia coś w postawie artystki? Warto nie tylko posłuchać ale i poobserwować młodą mamę. A w przerwie – pogratulować! Koncert „Echo Miłości” tworzą największe przeboje Anny German. Operowe głosy Justyny Reczeniedi i Vladyslavy Vdovychenko nadają im niecodzienną oprawę. Artystkom towarzyszyć będzie kameralny zespół w składzie: Marcin Olak – gitara, Artur Grudziński – aranżacje, instrumenty klawiszowe, Marcin Riege – aranżacje, instrumenty klawiszowe, Konrad Kubicki – gitara basowa, Szymon Linette – perkusja. Czego nie zabraknie? . „Tańczące Eurydyki” – pierwsza piosenka Anny German, która przyniosła jej sławę, „Nadzieja” – pierwsza piosenka po katastrofie oraz wiele innych – „Cyganeria”, „Greckie wino”, „Człowieczy los”, w tym pieśni neapolitańskie –„Wróć do Sorrento”. Nie zabraknie więc także niezwykłych doznań, satysfakcji i wzruszeń. Po emisji serialu „Anna German – tajemnica białego anioła” legenda wielkiej polskiej piosenkarki odżyła na nowo. Młodzi artyści zaczęli śpiewać jej piosenki, pojawili się kolejni fani jej głosu i kompozycji. Takiego zjawiska nie było od ponad trzydziestu lat. Spotkanie Justyny i Vlady rozpoczęło ich niecodzienną przygodę i wielką przyjaźń, której kanwą jest postać i twórczość Anny German. Vladyslavie Vdovychenko postać polskiej piosenkarki jest szczególnie bliska. Użyczyła swego głosu polskiej aktorce Joannie Moro, śpiewając w serialu siedem pieśni Anny German a capella. Kto jej posłucha, ten od razu zauważy, że głos Vladyslavy do złudzenia przypomina tembr głosu wybitnej polskiej piosenkarki. Serdecznie zapraszamy na koncerty: w poniedziałek 25 maja o godz. 19.00 do sali widowiskowej w Grodzisku Mazowieckim oraz we wtorek 26 maja o 18.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Red.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów