A jak Ty zmieniasz świat?

LUIZA BOROWIEC: Umarł filozof. A jego piękny, smutny, całkiem beznadziejny [uwaga, od: pozbawiony nadziei] cytat krąży teraz po portalach społecznościowych. Jak memento. Na co dzień tak trudno czasem zatrzymać się, by uświadomić sobie, że człowiek bogaty to nie to samo, co człowiek szczęśliwy. Wykorzystywanie majątku i bogactwa do zaspokajania potrzeb, które wywołują kolejne potrzeby i tylko podsycają głód... W konsekwencji - dają poczucie pustki, wyjaławiają. Nie ma celu, nie ma sensu. 

Zygmunt Bauman to polski socjolog, filozof, eseista, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu – ponowoczesności, płynnej nowoczesności, późnej nowoczesności. Profesor nauk humanistycznych. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Katedry Socjologii na University of Leeds, od 1990 był profesorem emerytowanym tej uczelni. Urodził się 19 listopada 1925 roku, w Poznaniu, umarł 9 stycznia 2017 roku w Leeds. Profesor specjalizował się w teorii kultury. Uważał, że intelektualista nie może wyłącznie opisywać świata, ale powinien go skutecznie zmieniać. 

A jak Ty zmieniasz świat wokół siebie? Czy zmieniasz swój świat? Czujesz, że masz na to wpływ? Czy czas przepływa Ci przez palce? Wiesz, co po Tobie zostanie? Nie boisz się tego?

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów