Jakub Kościuszko na Festiwalu Jazz Art

Już jutro na Festiwal Jazz Art odbędzie się koncert Jakuba Kościuszko, na którym zostanie zaprezentowany program z płyty "Guitar Recital" (patronat Presto).  Koncert katowicki, przypadający w Światowy Dzień Jazzu, zapowiada program następnej płyty, poświęconej utworom inspirowanym jazzem i muzyką świata.

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich gitarzystów młodego pokolenia. Studiował w Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Królewskim Konserwatorium w Hadze. Obie uczelnie ukończył w 2009 roku. Był stypendystą Accademii Chigiana w Sienie. Rozwijał swój talent i doskonalił warsztat na kursach mistrzowskich pod okiem największych mistrzów gitary. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Koncertował w kraju i za granicą.

W roku 2010 ukazał się jego debiutancki album „Here Comes The Silent Dusk. Music of Marek Pasieczny”. Docenioną ją zarówno za wybór nienagrywanej wcześniej muzyki Marka Pasiecznego, jak i „zjawiskową interpretację”.

Dwa lata później wydał drugi album „ Guitar Recital”. Zawarł tu wszystkie swoje muzyczne fascynacje i zmieścił swoich „muzycznych superbohaterów”. Gra muzykę „od Bacha po Metheny’ego”.

W Katowicach artysta zaprezentuje część materiału z obydwu płyt. Będą zatem utwory Marka Pasiecznego, Rolanda Dyens’a, Keith Jarrett’a (The Koln Concert Part IIc), Patha Metheny’ego, Paolo Bellinatiego i A.C. Jobima. Ponownie muzyka klasyczna w czasie jednego recitalu spotka się jazzem. Zabrzmią razem, jakby nie dzieliły ich pokolenia tworzących je muzyków.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów