Jesteś Bogiem | Ludzie kina

Zobacz obsypany nagrodami film fabularny Leszka Dawida, przedstawiający historię legendarnego katowickiego składu Paktofonika. Po seansie odbędzie się spotkanie z kostiumografką Agatą Culak, która za pracę przy filmie Jesteś Bogiem została nominowana do nagrody Orła. Spotkanie poprowadzi filmoznawca i kurator cyklu – Tomasz Kolankiewicz.

Jesteś Bogiem, reż. Leszek Dawid, 2012, 119 minut

Nieopierzeni raperzy Fokus i Rahim razem z bardziej doświadczonym Magikiem, który właśnie odszedł z pionierskiego Kalibra 44, zakładają nowy zespół. Imprezowe życie, koncertowe szaleństwo, próby nagrania pierwszego albumu i jego wielki sukces kontrastują z ciągłym deficytem pieniędzy, brakiem perspektyw i szarzyzną życia codziennego na biednym, śląskim blokowisku w latach dziewięćdziesiątych.  Film Leszka Dawida, na podstawie głośnego scenariusza Macieja Pisuka, przedstawia historię legendarnego, katowickiego składu Paktofonika od momentu jego zawiązania do samobójczej śmierci Magika.

ŚR   08 / 11 / 2017
Godzina 19:00  –  22:00
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będą wydawane od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.
Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc.

{info. pras.}

 

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów