Już niedługo rusza Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego

Już 29.01.2018 po raz kolejny rusza Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Jest to jedyny w Polsce i Europie konkurs wiolonczelowy, w którym wiek uczestników ograniczony jest do 24 lat, a zatem adresowany jest do młodych studentów na początku ich artystycznych karier.

Program Konkursu daje uczestnikom możliwość wyboru spośród najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych utworów wiolonczelowych w szerokim zakresie stylistycznym od baroku do muzyki współczesnej, pozwalając im wykazać się artystyczną kreatywnością i umiejętnościami warsztatowymi. Program przesłuchań zawiera także wszystkie utwory wiolonczelowe Witolda Lutosławskiego, dając unikalną szansę wykonania z orkiestrą jego Koncertu Wiolonczelowego w Finale Konkursu.

Celem Konkursu jest umożliwienie młodym wiolonczelistom zaprezentowania się przed wybitnymi, polskimi i zagranicznymi, wiolonczelistami i pedagogami, nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz gromadzenia doświadczeń i przygotowania do udziału w największych konkursach wiolonczelowych na świecie.

Od lutego 2000 r. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego należy do The World Federation of International Music Competitions a od grudnia 2000 r. jest członkiem The European Union of Music Competitions for Youth.

Koncert Inauguracyjny XI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda
Lutosławskiego
29 stycznia 2018 r. godz. 19.00
Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Antonio Meneses – wiolonczela*
Kenji Nakagi – wiolonczela**
Zuzanna Sosnowska – wiolonczela***
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś – dyrygent

Program:
Witold Lutosławski – Mała suita na orkiestrę kameralną
Joseph Haydn – Koncert wiolonczelowy D-dur*
***
Piotr Czajkowski – Wariacje na temat rokoko na wiolonczelę i orkiestrę*
David Popper: Requiem-Adagio na trzy wiolonczele (w wersji z towarzyszeniem orkiestry)**,***,*

{info. pras}

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów