Kobiety, wino i śpiew, czyli wystawa obrazów Kamili Sitak w Olsztynie

Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie pod Częstochową oraz autorka Kamila Sitak zapraszają na wernisaż wystawy obrazów "Kobiety, Wino i Śpiew" dnia 10.03.2019 o godzinie 17:00. Wernisaż uświetni występ Katarzyny Jakóbczyk. Wystawa pod patronatem telewizji Orion prezentowana będzie do 30.04.2019.

Kamila Sitak, urodziła się 22.01.1985 w Częstochowie. Studiowała na ASP we Wrocławiu i w Warszawie Projektowanie wnętrz i wystaw. W ramach konkursu europejskiego dla młodych malarzy „Golden Kentaur” otrzymała stypendium w Monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Zarządzanie dla Artystów i Kuratorów, oraz kurs MBA. Przez ponad rok pracowała jako asystent Kuratorów AIR w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Wraz z Jerzym Kędziorą organizowała wystawy rzeźb balansujących. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz we własnej pracowni Artkam. Współpracuje z Galerią Saatchi Art z Nowego Jorku. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych, m.in.: w Stanach, Dubaju i Nigerii.

Wystawy:

2018- „ Pląsy i Dąsy” wystawa w Filharmonii im. Bronisława Hubermana w Częstochowie
2018 – Artbox project Nowy Jork
2014 – „Visual Emotions” Cafe Niespodzianka Warszawa
2010 – „Ogród Nadziei – Ziarno Sztuki” wystawa zbiorowa Muzeum Narodowe Warszawa
2009 – „Ogród Nadziei – Ziarno Sztuki” wystawa zbiorowa Muzeum Narodowe Warszawa
2007 – „Golden Kentaur” – wystawa stypendystów konkursu w Monachium.

Prywatnie była członkini Kadry Narodowej w Ujeżdżeniu. Obecnie pasjonuje się tangiem argentyńskim. Jej malarstwo wywodzi się z potrzeby zapisywania emocji, pasji, chwil z życia, które zawsze przeplatały się z tańcem czy innymi formami ruchu. Najpierw było ognisko baletowe, następnie ujeżdżenie, czyli taniec z koniem do muzyki, następnie tańce afrykańskie, a teraz tango argentyńskie.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów