Koncert Muzyki Współczesnej - 40-lecie Polskiego Chóru Kameralnego

W niedzielę 25 lutego Polski Chór Kameralny zaprasza na drugi z serii koncertów jubileuszowych. W gdańskim Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Koncert Muzyki Współczesnej w 80. urodziny Ireneusza Łukaszewskiego. To absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku i Poznaniu. Był pedagogiem Akademii Muzycznej w Gdańsku (1969-83), kierownikiem artystycznym Chóru Akademii Medycznej w Gdańsku (1966-83). Wybitny kompozytor, pochodzący z Gdańska, jest także założycielem i pierwszym dyrygentem (w latach 1978–1983) Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis. Obecnie, już od ponad 30 lat, mieszka i pracuje w USA.

Utwory, które zostaną zaprezentowane, pochodzą z różnych etapów artystycznej drogi kompozytora. Większość z nich przeznaczona została na chór a cappella (opracowania pieśni Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina i kompozycje własne), niektóre powstały na chór z towarzyszeniem fortepianu. Wśród tych drugich jest m.in. Jubilate Deo pochodzący z początku lat osiemdziesiątych. Repertuar ten, zarejestrowany w sierpniu ubiegłego roku, już wkrótce ukaże się także na płycie CD.

25.02.2018 | niedziela | godz. 18:00 | Ratusz Staromiejski w Gdańsku | ul. Korzenna 33/35

Bilety w cenie 30zł/20zł do nabycia w biurze Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata J. Rybińskiego 24, tel. 58 552 41 73) w godzinach 9:00–16:00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

W PROGRAMIE

Utwory chóralne Ireneusza Łukaszewskiego

 

WYKONAWCY
Wioleta Łukaszewska – fortepian
Polski Chór Kameralny
Jan Łukaszewski – dyrygent

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów