Koncert z najwyższej półki

fot. arch. Dagny Baczyńska-Kissas

Erwin Thomczyk (klarnet) i Dagny Baczyńska-Kissas (fortepian) to artyści nie tylko obdarzeni rzadko spotykanymi imionami, ale również wyjątkowymi osobowościami.

Dotąd znani głównie jako regularnie koncertujący soliści, na swoim pierwszym wspólnym koncercie w Kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła (Duszpasterstwo Środowisk Twórczych) w Warszawie wykonali utwory solo i w duecie: Fauré, Poulenca, Bacewicz, Chopina oraz mało znanego kompozytora duńskiego – N.W. Gade. W programie znalazł się także autorski utwór Dagny Baczyńskiej-Kissas na fortepian solo inspirowany obrazem „Ecce homo” Świętego Brata Alberta – kompozycja pełna pasji i animuszu. Repertuar był więc zróżnicowany, ale też doskonale wyważony i absolutnie nie pozwalał słuchaczom na choćby chwilę znużenia.

Co jednak wzbudziło autentyczny podziw, to fantastyczne interpretacje. Duet jest bardzo dobrze zgrany, słychać, że Erwin Thomczyk i Dagny Baczyńska-Kissas wyczuwają się nawzajem, a każde z nich jest muzykiem obdarzonym wielkim darem interpretacji. Ich muzyka jest pełna barw i odcieni, kulminacje aż „ociekają” ekspresją, a momenty wyciszenia budują dramaturgię, jednocześnie pozwalając się odbiorcom zasłuchać. Zresztą reakcje publiczności mówią same za siebie – owacje były niemalże na stojąco, a komentarze pozytywne: „To była sztuka z wysokiej półki”, „Nie, z najwyższej półki!”. Mocno trzymamy kciuki za kolejne koncerty debiutujących jako duet artystów!

(MB)

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów