Koncert z najwyższej półki

fot. arch. Dagny Baczyńska-Kissas

Erwin Thomczyk (klarnet) i Dagny Baczyńska-Kissas (fortepian) to artyści nie tylko obdarzeni rzadko spotykanymi imionami, ale również wyjątkowymi osobowościami.

Dotąd znani głównie jako regularnie koncertujący soliści, na swoim pierwszym wspólnym koncercie w Kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła (Duszpasterstwo Środowisk Twórczych) w Warszawie wykonali utwory solo i w duecie: Fauré, Poulenca, Bacewicz, Chopina oraz mało znanego kompozytora duńskiego – N.W. Gade. W programie znalazł się także autorski utwór Dagny Baczyńskiej-Kissas na fortepian solo inspirowany obrazem „Ecce homo” Świętego Brata Alberta – kompozycja pełna pasji i animuszu. Repertuar był więc zróżnicowany, ale też doskonale wyważony i absolutnie nie pozwalał słuchaczom na choćby chwilę znużenia.

Co jednak wzbudziło autentyczny podziw, to fantastyczne interpretacje. Duet jest bardzo dobrze zgrany, słychać, że Erwin Thomczyk i Dagny Baczyńska-Kissas wyczuwają się nawzajem, a każde z nich jest muzykiem obdarzonym wielkim darem interpretacji. Ich muzyka jest pełna barw i odcieni, kulminacje aż „ociekają” ekspresją, a momenty wyciszenia budują dramaturgię, jednocześnie pozwalając się odbiorcom zasłuchać. Zresztą reakcje publiczności mówią same za siebie – owacje były niemalże na stojąco, a komentarze pozytywne: „To była sztuka z wysokiej półki”, „Nie, z najwyższej półki!”. Mocno trzymamy kciuki za kolejne koncerty debiutujących jako duet artystów!

(MB)

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów