Konkurs I nagrodzone recenzje - cd

01.07.2012

Agnieszka Olek:

Jestem muzykiem w XXI wieku i wiem, że gdyby Mozart żył dziś pewnie nie pisałby oper.

Znając power, który bije np. z „Czarodzielskiego fletu”, myślę, że prędzej ubrałby wokalistów swoich musicali/teledysków w lokówki z puszek po coli albo kubraczki z wołowiny. Nie stroniłby też zapewne od gitar, komputerów i porządnych wzmacniaczy.

Nie każdy jednak wie, co zostałoby z popu, gdyby nie ci „Szacowni Panowie” ze starych obrazów, jakimi często wyobrażają sobie Bacha czy Beethovena.

Z drugiej strony jest też grupa tych, którzy nie doceniają osiągnieć współczesności, uznając z zasady za lepsze to, co już było.

I oni wszyscy powinni sięgnąć po PRESTO.

Cudownie jest poczytać pismo, które w przystępny sposób wyjaśnia, że to, co dzieje się dziś w muzyce nie jest nagłym, samotnym wykwitem i cudem naszych czasów - przez kilkaset lat pracowali na to prawdziwi idole! A ich wytwory są hitami w najlepszym rozumieniu tego słowa. Gaga Mozartem naszych czasów? Klasyka jest sexy? Pomost pomiędzy światami czas rzucić! W tempie PRESTO!

Specjalna nagroda red. naczelnej i Universal Music Polska w postaci płyty. Gratulujemy!

 

Sylwia Obal:

Zacznę może od tego co zawsze zwraca moją uwagę, a mianowicie wygląd, świetna okładka, generalnie bardzo ładnie wydane, dużo zdjęć ale bez przepychu. Do tego rewelacyjna czcionka, czyli wszystko co lubię – oglądając. A treść... Napisane lekko i ciekawie i aż ma się ochotę poczytać więcej o np. życiorysie Liszta, którego po macoszemu traktowałam (pewnie przez lekkie katowanie w szkole). Podoba mi się duża różnorodność tematów i wplecenie współczesnych mniejszych czy większych artystów w tło życia dawnych kompozytorów czy śpiewaków. Na pewno to bardzo uprzystępni Presto.

To co mi się nie podoba, to to, że w empiku Presto trzeba szukać na dolnych półkach przykrytych stertą innych magazynów no ale cóż "P" jest dość daleko i trzeba się przyzwyczaić.

Aaaacha i rogi Presto są bardzo smaczne (zdanie mojej króliczki, jak widać z wyrobionym gustem.  Na pewno będzie stałym "czytelnikiem" Presto ;-) )

 

Zuzanna Lesiak:

Żeby pokochać muzykę klasyczną wystarczy ją poznać. Presto pozwala z łatwością przeniknąć do muzycznego świata. To abc muzyki klasycznej w pigułce: od wywiadu z operowym tenorem, przez słownik muzyczny do filharmonicznego savoir-vivre. Po przeczytaniu wiem, jaką płytę warto kupić, co słychać w muzycznym świecie i co łączy Franciszka Liszta z Justinem Bieberem (nie żartuję!). Pierwsze pismo w Polsce, które stanowi lekką lekturę dla melomanów i jednocześnie jest zachętą dla tych muzyczno-opornych. Warto przeczytać? Proste…

 

Agnieszka Grabarczyk:

Jestem uczennicą szkoły muzycznej I stopnia i mam zaledwie 16 lat. Od dawna szukałam takiego czasopisma, które będzie potrafiło w sposób przejrzysty zainteresować i opowiedzieć nawet młodemu czytelnikowi o muzyce klasycznej i nie tylko o niej. Wam się to udało znakomicie! Od razu zauważyłam "Presto" na półce w Empiku (być może, dlatego, że sama śpiewam w zespole kameralnym, który nazywa się Presto) i kupiłam. Nie żałuję! Profesjonalna gazeta dla małych i dużych, tych kochających muzykę i tych, którzy chcą ją dopiero pokochać. Potraficie ją w ciekawy sposób przedstawić, a co najważniejsze - nie zamykacie się na jeden konkretny gatunek ale potraficie zaakceptować, że są również inne poza klasyką. Gratuluję i dziękuję za znakomitą lekturę!

 

Maria Żółty:

Po raz pierwszy spotkałam się z tak świetnym magazynem. Bardzo lubię muzykę klasyczną i dlatego szczególnie podoba mi się ten magazyn. Okładka na pierwszy rzut oka aż przyciąga. W empiku aż prosiła się by ją kupić. W środku grafika też jest bardzo ciekawa. Najbardziej podoba mi się artykuł „Fortepian może być wieczny”. Jeżeli chodzi o ocenę, to daję magazynowi na 10/10 punktów. A jak bym miała coś dodać, to poproszę więcej informacji o muzyce jazzowej. Więcej saksofonu. I więcej wywiadów z muzykami, a wróżę Wam sukces.

 

Piotr Zawierucha:

Nareszcie.

Po pierwsze ktoś zauważył potrzebę dania melomanom pisma skierowanego dla nich. Oczywiście pierwszy numer to zajawka - mam nadzieję, że także znajdzie się miejsce z bardzo konkretnymi informacjami dotyczącymi sprzętu do odsłuchu TAKIEJ muzyki oraz miejsce (chociaż micro) z muzyką rozrywkową w starym stylu - np. Orkiestra Paula Mauriata czy Rondo Venetziano. Na świecie dzieje się dużo w muzyce klasycznej, chociaż obecnie mniej się ją reklamuje - a mnie brakuje koncertów trzech tenorów... Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

Milena Paluchowska:

Muzyka od zawsze nadaje sens mojemu życiu! Dowiedziałam się o czasopiśmie “Presto. Prosto o muzyce klasycznej” od mojej koleżanki. Po przeczytaniu kilku stron od razu wiedziałam, że zamówię Presto! Ale nie kupiłam tylko pierwszego numeru czasopisma – od razu zamówiłam roczną prenumeratę! To inwestycja naprawdę warta wydanych pieniędzy, bo każda minuta spędzona z czasopismem Presto jest jak miła rozmowa z bliską przyjaciółką. Wracam do niego w każdej wolnej chwili. A co strona to nowy punkt widzenia!

Zobacz pierwsze trzy nagrodzone recenzje tutaj (klik)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.