Konkurs "Piosenka na 100" rozstrzygnięty

fot. Pexels

Iwona Kmiecik, Tadeusz Olchowski i Małgorzata Markiewicz nagrodzeni w konkursie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia „Piosenka na 100”. Kapituła Konkursu w tajnym głosowaniu dokonała wyboru laureatów i podzieliła pulę nagród.

W dniu 5 czerwca 2018 roku Kapituła Konkursu „Piosenka na 100” w składzie: Bogdan Olewicz – Przewodniczący Kapituły, Piotr Nagłowski – Zastępca Przewodniczącego, Marek Kościkiewicz, Piotr Metz oraz Paweł Sztompke, szczegółowo zapoznała się z pięcioma piosenkami wybranymi przez słuchaczy w głosowaniu sms i przez stronę internetową, a następnie w drodze tajnego głosowania wybrała zwycięzców konkursu „Piosenka na 100”.

W kategorii najlepsza kompozycja - nagrodę w wysokości 30 000 zł otrzymała Iwona Kmiecik za warstwę muzyczną piosenki pt. „Ziemia Księżyc” (muz. Iwona Kmiecik, sł. Piotr Trysła, wyk. IVO Kmiecik).

W kategorii najlepszy tekst - nagroda w wysokości 30 000 zł została przyznana Tadeuszowi Olchowskiemu za warstwę słowną piosenki pt. „Janusze” (muz, sł. i wyk. Tadeusz Olchowski).

W kategorii najlepsze wykonanie - nagrodę w wysokości 30 000 zł otrzymała Małgorzata Markiewicz za interpretację utworu pt. „Niebywałe” (muz. i wyk. Małgorzata Markiewicz, sł. Patryk Kienast).

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Polskie Radio S.A. oraz Kapituła Konkursu „Piosenka na 100” gratulują serdecznie wszystkim laureatom! Dziękując uczestnikom i radiosłuchaczom za wzięcie udziału w zmaganiach konkursowych, wyrażamy nadzieję, że wyobraźnia i talenty uczestników przyczynią się w przyszłości do wzrostu popularności polskich piosenek i ich większej obecności w programach radia, telewizji i licznych festiwali – napisała w werdykcie Kapituła Konkursu.

Konkurs „Piosenka na 100” trwał od 12 lutego 2018 roku. Spośród wszystkich zgłoszonych w początkowym etapie piosenek, Kapituła Konkursu wysłuchała i poddała ocenie 1094 anonimowe (oznaczone tylko alfanumerycznym kodem) utwory, które spełniały wymogi formalne Konkursu. 15 maja 2018 roku członkowie Kapituły dokonali wyboru 10 najciekawszych utworów, które przeszły do dalszego etapu Konkursu. Od 21 maja do 3 czerwca 2018 roku trwało głosowanie na najlepszą piosenkę na stronie konkursu www.piosenkana100.polskieradio.pl oraz przez SMS. Kapituła Konkursu ostatecznego wyboru laureatów dokonała spośród pięciu piosenek, które otrzymały największą liczbę zarejestrowanych głosów oddanych przez słuchaczy oraz użytkowników portalu polskieradio.pl.

Konkurs „Piosenka na 100” to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. Został on zorganizowany z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u, a jego ideą jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów