Konkursy

5 Kwiecień 2018
Konurs z obrazkami, konkurs z wierszykiem. Odpowiedziami na poniższe zagadki są tytuły części pewnego popularnego utworu, który Sinfonia Iuventus wykona na koncercie 7 kwietnia.
Wiecie już jaki to utwór? Przeczytajcie zagadki, odgadnijcie odpowiedzi i wyślijcie je do nas na adres redakcja@prostoomuzyce.pl . Pięć pierwszych osób, które wyślą nam poprawne odpowiedzi nagrodzimy nową płytą Gruppo di tempera. Zachęcamy do udziału w konkursie. Warto również wybrać się na koncert - zapowiedź przeczytacie TUTAJ.
7 Marzec 2018
Take a breath - weź oddech, głęboki. I sprawdź, co znajduje się po drugiej stronie powiek. A potem zrób zdjęcie, które najlepiej oddaje Twoje wyobrażenia. - Przed takim zadaniem stanęli uczestnicy konkursy fotograficznego „Świat którego nie widać”.
Wybór laureatów nie był prosty. Dostaliśmy wiele zgłoszeń na bardzo wysokim poziomie, a podobały nam się wszystkie nadesłane fotografie. Po długim namyśle jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce: Małgorzata Trociuk
II miejsce ex equo: Joanna Trociuk-Dobrowolska i Jarek Mixer Mikołajczyk
III miejsce ex equo: Kinga Adamska i Maciej Kisała
18 Styczeń 2018
Take a breath - weź oddech, głęboki. I sprawdź, co znajduje się po drugiej stronie powiek.
A potem zrób zdjęcie, które najlepiej oddaje Twoje wyobrażenia. I prześlij je do nas, w dobrej rozdzielczości. Zdjęcia najlepsze zdaniem redakcji nagrodzimy najnowszą płytą Szymona, a zdjęcia opublikujemy w najnowszym numerze Presto. Zgłoszenia można przesyłać na adres redakcja@prostoomuzyce.pl do 18.02.2018 r.

 
***
12 Grudzień 2017
 
Prezenty, coraz więcej prezentów… Kto chciałby znaleźć pod choinką muzyczną paczuszkę od Presto? Wystarczy wziąć udział w naszym świątecznym konkursie.
Ciekawi nas, jakie tradycje świąteczne, w tym oczywiście te muzyczne, są najpopularniejsze w miejscu, w którym mieszkacie, które obchodzicie, a których z jakiegoś powodu nie. A może znacie jakieś egzotyczne tradycje świąteczne, które Wam się podobają? Napiszcie! Może być wierszem, może być zabawnie, może być prozą i na poważnie... Nie ma limitu znaków.
24 Sierpień 2017

Na Wasze prace czekamy do 31 sierpnia (liczy się data stempla pocztowego)
2 Lipiec 2017
EDIT: KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
Przed nami cztery Wieczory Estońskie podczas 17. Festiwalu Ogrody Muzyczne na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Wybierz jeden z nich i uzasadnij, dlaczego. Uzasadnienie wpisz w komentarzu pod tekstem. Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy podwójnym zaproszeniem na wybrane wydarzenie.
Rozstrzygnięcie dziś o północy!
3 VII PONIEDZIAŁEK / MONDAY 19:00
WIECZÓR ESTOŃSKI
Estonian Piano Orchestra /4 fortepiany, 8 pianistów/
Gość wieczoru: JE Harri Tiido – ambasador Estonii w Polsce
10 VII PONIEDZIAŁEK / MONDAY 19:00
WIECZÓR ESTOŃSKI
Estonian TV Girls’ Choir /Chór Dziewczęcy Telewizji Estońskiej/
Dyrygent: Aarne Saluveer
24 Maj 2017
EDIT: Konkurs rozstrzygnięty! Autorzy komentarzy opublikowanych poniżej dzisiejszy wieczór spędzą na koncercie Diany Damrau. Gratulujemy!
Mamy dla Was cztery bilety na koncert Diany Damrau w krakowskim ICE. Do wygrania dziś, do godziny 15.00. Wystarczy w komentarzu poniżej podać nazwiska artystów, z którymi Diana Damrau wystąpi w Krakowie i podać nazwisko kompozytora uhonorowanego na jej najnowszej płycie wydanej przez firmę Warner.
Wybierzemy cztery pierwsze poprawne odpowiedzi - w kolejności pojawienia się komentarzy do moderacji, nagrodzone komentarze opublikujemy. Kto chce wygrać, niech więc poda przy komentarzu swoje imię i nazwisko - aby organizatorzy mogli Was zidentyfikować przy odbiorze biletów!
Czas start :)
23 Maj 2017
 
KINGA A. WOJCIECHOWSKA: To wniosek z podsumowania plebiscytu zorganizowanego przez magazyn muzyczny Presto i Operę Nova. Podczas 24. edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego pokazano siedem wyjątkowych spektakli. Na Kujawach zagościły instytucje z Rosji, Litwy i polskie teatry operowe ze Szczecina, Łodzi, Wrocławia, Chorzowa i Poznania. Podczas Festiwalu widzowie zostali poproszeni o oddanie głosów na swoje ulubione wydarzenie.
9 Maj 2017
 
Umiesz przekształcać rzeczywistość?
To dobrze. Jest sprawa.
 
Teatr Polski w Poznaniu oraz Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zapraszają do udziału w konkursie
na dramat
oraz
na sceniczną formę muzyczną
 
X METAFORY RZECZYWISTOŚCI 2017Where is my vote? / Gdzie jest mój głos?
27 Kwiecień 2017
Regulamin plebiscytu
pod nazwą „Najlepszy spektakl XXIV Bydgoskiego Festiwalu Operowego” zwanego dalej „Plebiscytem”
 
 
Art. 1 Informacje ogólne
1. Organizatorami Plebiscytu są: Stowarzyszenie Artystów Euforis, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przytyk 7/140, 01-962 Warszawa, NIP 7010276813, zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000347643, reprezentowanym przez Elizę Szulińską – prezes, oraz Kinga Wojciechowska, właściciel i redaktor naczelna magazynu Presto, działająca pod firmą Redwood Project Kinga Wojciechowska, z siedzibą w Warszawie, 02-776, ul. Dereniowa 6, dalej zwani łącznie Organizatorem.

Strony