Magazyn online

28 Lipiec 2019
fot. Agnieszka Gałach | Radio Podlasie
Tomasz Goska: Produkcja muzyki ma coś ze sztuk tajemnych, które znane są tylko wąskiej grupie specjalistów wyczulonych na detale i niuanse brzmieniowe. Zerknijmy więc za kurtynę tego tajemniczego procesu.
 
Tomasz Goska przygotował dwa nagrania ilustrujące proces masteringu. Oba znajdują się tu:
Cały artykuł znajdziesz w Presto #25: CZAS.
19 Lipiec 2019
 
Roman Statkowski (1859 – 1925) i jego
Aria Menandra z II aktu opery „Filenis”
(libretto kompozytora na podstawie dramatu Hermana Erlera)

11 Lipiec 2019
Bartosz Olszewski zaprasza na premierę Koncertu Muzyki Filmowej - Sport Celebration 15 grudnia w COS Torwar w Warszawie (Zapowiedź TUTAJ). Z trenerem i autorem bloga o bieganiu warszawskibiegacz.pl rozmawiam o sporcie, muzyce i sztuce motywacji.
Maria Nowrot: Jakie wartości promuje sport? 
26 Maj 2019
rozmawia Lukrecja Jaszewska
początek wywiadu w Presto #24
A lubi Pani grać w spektaklach wierszem?
Oczywiście, i to bardzo. Wiersz to wyzwanie, to jest dyscyplina.
Której się pani poddaje?
28 Kwiecień 2019
fot. Piotr Staśkiewicz / www.izapolonska.pl
O swoim mężu Dominiku Połońskim*, jego fenomenie, sile i harcie ducha opowiada Izabela Połońska** – wokalistka, kameralistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Rozmawia Vanessa Rogowska.
19 Kwiecień 2019
Magdalena Łazarkiewicz | mat. pras. Gildii Reżyserów Polskich
Film „Powrót” zrodził się we mnie z niezgody na to, co obserwuję. A mianowicie na zagnieżdżenie się fałszu i hipokryzji w naszym życiu. To zjawisko jest dosyć powszechne. Myślę, iż jest to plaga, która atakuje świat w wymiarze globalnym, a więc i też w naszym lokalnym. Ale ten lokalny szczególnie mnie boli – Z Magdaleną Łazarkiewicz rozmawiamy o relacjach międzyludzkich, nastrojach społecznych i jej najnowszym filmie.
8 Marzec 2019
ADRIANA BOROWSKA: „Autorytetu nie buduje się na tym, że ktoś jest delikatniejszy lub bardziej męski, tylko na tym, co ma do przekazania”. „Gdy staję przed orkiestrą, nie myślę o tym, że jestem kobietą. Po prostu skupiam się na swojej pracy”. O specyfice kobiecej dyrygentury opowiadają Joanna Maluga i Marta Kluczyńska.
17 Wrzesień 2018
Na słowo „siłaczka” Magda reaguje zaskoczeniem i uśmiechem. Dziś jest już  dużo łatwiej, bo nawet najtrudniejsze sprawy w życiu można sobie tak poukładać, żeby w pracy twórczej wreszcie widać było siłę i optymizm.
26 Sierpień 2018
Mieliśmy ruszać się tak, jak poprowadzi nas nasze ciało. A potem wydobyć dźwięk zgodny z naszym wewnętrznym głosem. Wszyscy naraz, wkładając w to całą swoją energię i nie analizując niczego. Czysto intuicyjnie. W ten sposób stałam się...tygrysem.
23 Lipiec 2018
ANIMA | PEREGRINATIO otwiera cykl „Anima” Magdy Hueckel
Schody znalazłam podczas jednej z moich wędrówek po Afryce. Odwiedziłam kilkanaście krajów w poszukiwaniu dziwnych miejsc, rytuałów plemiennych i świętych obiektów. Zazwyczaj staram się oddalić od głównych szlaków turystycznych, szukać autentyczności, prawdziwej, nieskomercjalizowanej Afryki. Interesuje mnie tajemnicza, niezgłębiona, archetypiczna, prastara Afryka.
Schody znalazłam w Senegalu. Wystarczało zboczyć odrobinę z wydeptanej przez turystów ścieżki, by je znaleźć. Czekały tam na mnie.

Wywiad z Magdą Hueckel już niebawem na prostoomuzyce.pl

Strony