Magazyn online

5 Wrzesień 2019
WOLNOŚĆ
Jan Kulma: Mąż jest? Dziecko jest?
Kinga A. Wojciechowska: Jest.
Przepadło.
Ale co przepadło?
Jak dziecko jest, to przepadło.
Ale dlaczego? Nie przepadło...
Dobrze, że pani tak tego nie czuje, ale przepadło. My byśmy tak nie mogli. Dziecko staje się szkołą. Zapewnienie mu zdrowia, zapewnienie mu wszystkiego. W puszczy tego się nie da zrobić. Ja to dobrze wiem.
Jednak próbuję z tym dzieckiem...
A gdzie pani mieszka?
Na Ursynowie.
28 Lipiec 2019
fot. Agnieszka Gałach | Radio Podlasie
Tomasz Goska: Produkcja muzyki ma coś ze sztuk tajemnych, które znane są tylko wąskiej grupie specjalistów wyczulonych na detale i niuanse brzmieniowe. Zerknijmy więc za kurtynę tego tajemniczego procesu.
 
Tomasz Goska przygotował dwa nagrania ilustrujące proces masteringu. Oba znajdują się tu:
Cały artykuł znajdziesz w Presto #25: CZAS.
19 Lipiec 2019
 
Roman Statkowski (1859 – 1925) i jego
Aria Menandra z II aktu opery „Filenis”
(libretto kompozytora na podstawie dramatu Hermana Erlera)

11 Lipiec 2019
Bartosz Olszewski zaprasza na premierę Koncertu Muzyki Filmowej - Sport Celebration 15 grudnia w COS Torwar w Warszawie (Zapowiedź TUTAJ). Z trenerem i autorem bloga o bieganiu warszawskibiegacz.pl rozmawiam o sporcie, muzyce i sztuce motywacji.
Maria Nowrot: Jakie wartości promuje sport? 
26 Maj 2019
rozmawia Lukrecja Jaszewska
początek wywiadu w Presto #24
A lubi Pani grać w spektaklach wierszem?
Oczywiście, i to bardzo. Wiersz to wyzwanie, to jest dyscyplina.
Której się pani poddaje?
28 Kwiecień 2019
fot. Piotr Staśkiewicz / www.izapolonska.pl
O swoim mężu Dominiku Połońskim*, jego fenomenie, sile i harcie ducha opowiada Izabela Połońska** – wokalistka, kameralistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Rozmawia Vanessa Rogowska.
19 Kwiecień 2019
Magdalena Łazarkiewicz | mat. pras. Gildii Reżyserów Polskich
Film „Powrót” zrodził się we mnie z niezgody na to, co obserwuję. A mianowicie na zagnieżdżenie się fałszu i hipokryzji w naszym życiu. To zjawisko jest dosyć powszechne. Myślę, iż jest to plaga, która atakuje świat w wymiarze globalnym, a więc i też w naszym lokalnym. Ale ten lokalny szczególnie mnie boli – Z Magdaleną Łazarkiewicz rozmawiamy o relacjach międzyludzkich, nastrojach społecznych i jej najnowszym filmie.
8 Marzec 2019
ADRIANA BOROWSKA: „Autorytetu nie buduje się na tym, że ktoś jest delikatniejszy lub bardziej męski, tylko na tym, co ma do przekazania”. „Gdy staję przed orkiestrą, nie myślę o tym, że jestem kobietą. Po prostu skupiam się na swojej pracy”. O specyfice kobiecej dyrygentury opowiadają Joanna Maluga i Marta Kluczyńska.
17 Wrzesień 2018
Na słowo „siłaczka” Magda reaguje zaskoczeniem i uśmiechem. Dziś jest już  dużo łatwiej, bo nawet najtrudniejsze sprawy w życiu można sobie tak poukładać, żeby w pracy twórczej wreszcie widać było siłę i optymizm.
26 Sierpień 2018
Mieliśmy ruszać się tak, jak poprowadzi nas nasze ciało. A potem wydobyć dźwięk zgodny z naszym wewnętrznym głosem. Wszyscy naraz, wkładając w to całą swoją energię i nie analizując niczego. Czysto intuicyjnie. W ten sposób stałam się...tygrysem.

Strony