Malarstwo – rzeźba – zawieszone sny: wystawa prac Julla Dziamskiego w EC1

fot. arch. org.

Program filmowy i muzyczny Transatlantyku uzupełni wystawa prac autora tegorocznego plakatu festiwalowego: Julla Dziamskiego. Dzieła, które zobaczymy w EC1, nawiązują do tegorocznego hasła festiwalu: „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”

„Zawsze byłem pod wrażeniem żywiołowej wyobraźni Julka Dziamskiego. Szczególnie cenię to, że jego twórczość charakteryzuje sensowna dawka uroku. Właśnie tak - uroku, który ma sens…” - tak o twórczości bohatera wystawy wypowiada się Dyrektor i twórca Festiwalu Transatlantyk, Jan A.P. Kaczmarek.

Jull Dziamski urodzony w 1956 roku to artysta, którego prace można było podziwiać na wystawach na całym świecie. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w Poznaniu jednak w bardzo krótkim czasie realizował plakaty, scenografię i wystawy również w innych największych polskich miastach. Tworzył plakaty dla grupy Orkiestry Ósmego Dnia, Pod budą czy Kabaretu Tey.
Doświadczenie zdobywał również za granicą. Jego prace można było oglądać w galeriach w Hamburgu, Monachium, Paryżu, Florencji i wielu innych. W latach 90. wyjechał na Ibizę gdzie tworzy do dziś.
 
 
Wystawa podczas Festiwalu Transatlantyk jest jedną z nielicznych okazji do tego aby zapoznać się z twórczością tegoż artysty.
 
Każdy, kto odwiedzi wystawę i zostawi swoją wizytówkę, weźmie udział w losowaniu obrazu Julla Dziamskiego oraz plakatów promujących wystawę.                                  
                       
Wystawa Julla Dziamskiego - EC1 Łódź Miasto kultury - 12-19.07. 2019 - Wstęp bezpłatny!
 
{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów