Marcin Bronikowski laureatem Nagrody m.st. Warszawy

Marcin Bronikowski, baryton, artysta występujący na międzynarodowych scenach operowych, otrzymał tegoroczną Nagrodę m.st. Warszawy za szczególne zasługi dla stolicy.

Marcin Bronikowski (w środku) po premierze Króla Rogera w Manaus w Brazylii

Śpiewak znalazł się w gronie dwudziestu wyróżnionych osób. Symboliczne statuetki Syreny Warszawskiej rozdano 31 lipca na Zamku Królewskim podczas uroczystej sesji Rady m.st. Warszawy.

Wokalista urodził się w Warszawie, tam też ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego. Wyróżniono go za liczne zasługi dla stolicy. Występował na znaczących scenach operowych całego świata, na których kreował najtrudniejsze partie barytonowe. W 2000 roku jako pierwszy polski baryton zadebiutował na scenie Królewskiej Opery Covent Garden w Londynie. Dzięki włączaniu do recitali dzieł narodowych kompozytorów stał się ambasadorem Polski i Warszawy. Jest laureatem honorowego „Srebrnego Asa” za zasługi dla kultury polskiej za granicą oraz „Honorowej Perły 2010”. Na scenach operowych występuje od ponad 20 lat.

Wywiad z Marcinem Bronikowskim można przeczytać w Presto nr 2

Nagrody przyznawane są co roku przez Radę m.st. Warszawy. Oprócz Marcina Bronikowskiego laureatami zostali m.in. aktorka Halina Łabonarska, Jerzy Owsiak, dziennikarz i publicysta Jerzy Domański.

 

Źródło: http://www.radawarszawy.um.warszawa.pl

 

AB

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów