Mikołaj Stroiński napisze muzykę do serialu "Kajko i Kokosz"

fot. z arch. kompozytora

Z przyjemnością informuję że będę miał zaszczyt komponować muzykę do nadchodzącego serialu "Kajko i Kokosz" produkowanego przez Ego Film, którego to projektu sam sobie zazdroszczę i na który to projekt cieszę się jak małe dziecko - poinformował na swoim profilu na Facebooku kompozytor Mikołaj Stroiński. - No, może nie jak małe ale jak 12 latek, którym byłem gdy czytałem dzieła Janusza Christy. Projekty, które pozwalają mi zbudować most do radosnych chwil mojej młodości (tej młodszej młodości niż ta co jest teraz!) są dla mnie wielką radością. Taki był Wiedźmin.

Kajko i Kokosz to bohaterowie znanego komiksu Janusza Christy. Ci słowiańscy wojowie mieszkają w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona oraz jego zastępcy Kaprala. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa, mały smok Miluś, czarownica Jaga i jej mąż – zbój Łamignat, oraz ciamajdowaty zbójcerz Oferma.

Mikołaj Stroiński urodził się w Nairobi, dorastał w Warszawie, mieszka w Los Angeles. Pisał muzykę dla stacji telewizyjnych takich jak. m. in. Discovery Channel, History Channel, HB. Najbardziej jednak zasłynął jako twórca muzyki do gry Wiedźmin – Dziki gon.

Mój warsztat obejmuje większość gatunków muzycznych – pisze kompozytor na swojej oficjalnej stronie - i tę różnorodność staram się zawierać w swoich kompozycjach, przy okazji poszukując oryginalnego brzmienia. Celem tworzonej przeze mnie muzyki jest zwiększenie atrakcyjności komercyjnych projektów (zwiastuny, kino akcji), poprzez spotęgowanie bodźców docierających do odbiorcy. Bardzo cenię także realizacje, w których muzyka stanowi rodzaj dopowiedzenia. Pomaga ona bowiem w wyrażaniu emocji, których nie da się przekazać za pomocą obrazu czy dialogów. Dzięki temu obraz i zawarta w nim treść stają się wielowymiarowe, a muzyka może porwać odbiorcę w ciekawą i pełną emocji podróż.

Wywiad z Mikołajem Stroińskim możecie przeczytać w Presto #19 oraz TUTAJ

{red.}

 

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów