Mistrzowie gitary

17 sierpnia rozpocznie się 11. Edycja Festiwalu Akademia Gitary, który od lat wpisuje się w muzyczny pejzaż Wielkopolski. W jego ramach szczególnie polecamy dwa wydarzenia:

PERŁY BAROKU: GIGANCI MUZYKI DAWNEJ & ŁUKASZ KUROPACZEWSKI

18 sierpnia o godzinie 19.00 w Auli UAM odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną Akademię Gitary. Łukaszowi Kuropaczewskiemu, dyrektorowi artystycznemu festiwalu i znakomitemu gitarzyście, towarzyszyć będą Giganci Muzyki Dawnej. Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga i Marco Frezzato to wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki XVII wieku. Wywodzą się z takich zespołów, jak Il Giardino Armonico czy Café Zimmermann. W repertuarze otwierającego festiwal koncertu usłyszeć będzie można Koncert na smyczki oraz Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antoniego Vivaldiego, Terzetto na gitarę, skrzypce wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.

Bilety w cenach 29 zł – 89 zł dostępne są na stronach:
www.eventim.pl, www.bilety24.pl, www.ebilet.pl oraz w punktach sprzedaży: CIM, Empik, Saturn i Media Markt.

DOMINIC MILLER

31 sierpnia o godzinie 20.00 w Auli UAM będzie można usłyszeć Dominica Millera, jednego z najpopularniejszych gitarzystów rockowo-jazzowych na świecie. Miller dał się poznać szerszej publiczności jako gitarzysta Stinga, z którym występuje od prawie 30 lat. Obecnie wyrusza w trasę koncertową, promującą solowy album Silent Light. Choć nie jest to jego pierwsze solowe wydawnictwo, zdecydowanie wydaje się być jego najbardziej autorskim projektem. Miller ma na swoim koncie współpracę nie tylko ze Stingiem, ale także z innymi artystami światowej sławy, takimi jak Phil Collins, Tina Turner, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Steward, Pat Metheny, Chris Botti czy Peter Gabriel. Organizatorem wydarzenia jest Good Taste Production.

Bilety w cenach 79 zł – 149 zł dostępne są na stronach:
www.eventim.pl, www.bilety24.pl, www.ebilet.pl oraz w punktach sprzedaży: CIM, Empik, Saturn i Media Markt.

Festiwal współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Gniezno, Miasta i Gminy Szamotuły oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wydarzenie jest objęte patronatem Presto

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów