Młynarski plays Młynarski – konkurs

fot. arch FŁ

Sięganie po klasykę ma sens tylko wtedy, gdy się ją rozumie, niekoniecznie obiektywnie, i gdy wiadomo, co chcemy powiedzieć odbiorcy, reinterpretując znane lub bardzo znane utwory – mówi o projekcie „Kulka/Młynarski” Jan Emil Młynarski, syn znanego, zmarłego niedawno twórcy tekstów piosenek, Wojciecha Młynarskiego.

– Gaba oprócz tego, że świetnie śpiewa, jest muzykiem dużego formatu, a więc dzięki niej, Wojtkowi i Piotrowi udaje nam się nie tylko odkrywać twórczość Młynarskiego na nowo, ale też uwypuklić walor muzyczny wzbogacając go o improwizację, żonglowanie konwencją i formą”. W 2010 roku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka nie zejdzie dziś na kolację”. Jan Młynarski, wraz z zespołem i Gabą Kulką nagrał kilka porywających piosenek z repertuaru ojca. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów „Polityki”, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej. Po dłuższej przerwie w działalności na polu repertuaru Wojciecha, Jan Młynarski i Gaba Kulka przygotowali nowy program, w którym nie brakuje słynnych i ważnych tekstów, jako głównego komponentu, ale także improwizacji, jazzu i całkowicie nowego, czasami niepokornego spojrzenia na twórczość Mistrza.

Zespół będzie można usłyszeć na żywo w Filharmonii Łódzkiej już jutro (13.09.2018 r. o godz. 19:00). A w ramach naszego konkursu – podwójne zaproszenia na ten koncert otrzymają dwie pierwsze osoby, które wymienią w komentarzu pięć tytułów piosenek Wojciecha Młynarskiego.

{red.}

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów