Mozartowski five o’clock [konkurs]

fot. Pexels

O piątej po południu, na herbatce, oczekiwać będzie Was troje śpiewaków, jeden akompaniator, jeden moderator i 12 arii.  Czyli kolejny koncert operowy? Nie.

Artyści wykonają te utwory, które sami wybierzecie. W dodatku pragną oni jeszcze rozmowy. Opowiedzą Wam o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Warto wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

***

A my mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na ten koncert. Aby je wygrać wystarczy odpowiedzie.c na pytanie konkursowe: jaki repertuar chcielibyście usłyszec podczas sobotniego koncertu five o'clock. Na odpowiedzi wraz z danymi potrzebnymi do wypisania zaproszenia (imię i nazwisko) czkamy pod adresem redakcja@prostoomuzyce.pl . Biletami nagrodzimy autorów dwóch pierwszych zgłoszeń.

***

15 czerwca 2019 17:00 ( sobota )

Cykl: Festiwal Mozartowski

Teatr Scena, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 (Dom Literatury)

W programie: może Mozart, może Moniuszko, może Verdi, może Czajkowski, może Lehar, może Gluck. To Państwo decydują, czym rozbrzmiewać będą nasze fajfy.

Czas trwania: ok 75 minut

Scenariusz i moderacja: Jerzy Snakowski

Mozartowski five o’clock 1 / pierwsza filiżanka herbaty

Maria Domżał – sopran
Jolanta Wagner – sopran
Krzysztof Zimny – tenor

{red}

 

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów