Muzyczna Kolekcja Muzeum Narodowego i EMI

Sztuka i Muzyka Poważna wielokrotnie wchodziły w różnorodne, synkretyczne mariaże. Tym razem barwne inspiracje audiowizualne proponują EMI Music Poland i Muzeum Narodowe w Warszawie prezentując Kolekcję Muzeum Narodowego, czyli serię intrygujących płyt z muzyką klasyczną, która koresponduje z obrazami pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

W XX i XXI wieku prestiż związany z kulturą wysoką stał się nie tylko dobrem luksusowym, zaczął także powoli odchodzić w niszę, do której dostęp mają wyłącznie nieliczni. Kolekcja Muzeum Narodowego to nowatorska próba wyjścia naprzeciw tym wszystkim, którzy kochają sztukę w jej najlepszym wydaniu, a jednocześnie z wielu względów nie zawsze mają możliwość, aby być z nią blisko. Prezentuje arcydzieła muzyki poważnej w mistrzowskich nagraniach legendarnych artystow EMI Classics. Każda płyta z serii prezentuje także jeden obraz, wybrany ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Atrakcyjna oprawa wizualna, starannie dobrane znakomite nagrania oraz ciekawe informacje zawarte w albumach stanowią inspirację i przewodnik po świecie najwybitniejszych artystów.

Pierwsze płyty w serii Kolekcja Muzeum Narodowego obejmą następujące tytuły: Muzyka Dawna, Szymanowski, Beethoven, Strawiński, Szostakowicz, Szymański / Glass / Górecki / Reich. Premiera pierwszych trzech z nich przypada na 26 lutego 2013 roku.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów