Nabór prac na wystawę Krakowski Salon Sztuki - jeszcze tylko do końca czerwca!

W niedzielę 1 lipca zakończy się otwarty nabór prac na pierwszy Krakowski Salon Sztuki – open call trwa od 26 kwietnia 2018 roku. Wydarzenie, które odbędzie się w październiku, jest współorganizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Artyści Innowacja Teoria (F.A.I.T.). Łączna pula nagród to 50.000 złotych.

Swoje prace na Krakowskim Salonie Sztuki mogą zaprezentować artyści i artystki, którzy czują się związani z Krakowem. Do udziału zaproszono autorów powiązanych z działającymi w mieście instytucjami, osoby zrzeszone w związkach i stowarzyszeniach czy po prostu urodzone lub wykształcone w Krakowie. Spośród nadesłanych do 1 lipca zgłoszeń Magdalena Kownacka i Gaweł Kownacki dokonają wyboru dzieł, które złożą się na październikową wystawę w Pałacu Sztuki. Listę zakwalifikowanych do udziału w Salonie artystów poznamy już w połowie lipca!

Krakowski Salon Sztuki to wydarzenie otwarte dla wszystkich twórców, niezależnie od środowisk, grup artystycznych, instytucjonalnej przynależności, pokolenia czy reprezentowanej estetyki. Zależy nam na zaprezentowaniu jak najszerszego wyboru prac, które powstają obecnie w mieście – właśnie dlatego Salon nie koncentruje się wokół żadnego tematu. Październikowa wystawa ma być miejscem spotkania lokalnego środowiska artystycznego i mieszkańców Krakowa. To działanie o charakterze kampanii społecznej mające wpływać na widoczność sztuki wizualnej w mieście i ułatwiać komunikację twórców z odbiorcami.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin można znaleźć na stronie: www.krakowskisalonsztuki.pl

Więcej informacji na Facebooku projektu.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów