Napisz piosenkę w minutę. Czyli w labiryncie sztuki

Akcja Labirynt to program edukacyjny i artystyczny łączący twórczy potencjał dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz artystów. Celem projektu jest wzajemna inspiracja, rozwijanie zainteresowań artystycznych, eksperyment twórczy i poznawanie sztuki.

Program Akcji Labirynt stowarzyszony jest z międzynarodowym Festiwalem La Folle Journée. Organizatorzy zapraszają szkoły podstawowe i gimnazja do udziału w takich zajęciach:

 

  • Warsztaty artystyczne dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych jednodniowe warsztaty realizowane w maju, czerwcu i wrześniu w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272. Warsztaty dla grup szkolnych są prowadzone przez artystów-animatorów w zakresie: tworzenia dźwięków, gry na instrumentach i wynalazkach muzycznych, improwizacji perkusyjnej, beatboxu, teatru i ekspresji ruchowej.

 

  • Minutowa Piosenka Klasowa - ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów w dwóch kategoriach o różnych stopniach trudności:

1. stworzenie autorskiego utworu przez klasę i nauczyciela oraz nagranie klipu

2. stworzenie autorskiego tekstu i nagranie klipu do gotowego podkładu muzycznego

Najlepsze klipy spośród nadesłanych zostaną zakwalifikowane do plebiscytu o Nagrodę Publiczności realizowanego na portalu Facebook. Nagrody konkursowe (instrumenty muzyczne, płyty, książki) zostaną wręczone podczas gali finałowej.

  • Żywe Granie - ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży do lat 19, które tworzą własną muzykę i chcą podzielić się nią z szerszym gronem odbiorców. Uczestnicy mają za zadanie zarejestrować dowolnym rejestratorem video (telefonem, kamerą itp.) wykonaną na żywo własną piosenkę. Nagrodą dla zwycięzców są warsztaty studyjne połączone z sesją nagraniowa w studiu w Warszawie oraz bony pieniężne na zakup akcesoriów muzycznych.

Szczegóły informacyjne www.akcjalabirynt.pl i rezerwacja miejsc biuro@muzykajest.pl tel. 605 225 849 (odbierze Katarzyna Konciak).

Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawę. Partnerami projektu są Orkiestra Sinfonia Varsovia, Centrum Promocji Kultury Praga-Południe i Muzykoteka Szkolna (FINA).

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów