Nowe Miasto Last Minute

Ostatni tegoroczny weekend VII Letniego Festiwalu Nowego Miasta znów pełen atrakcji.

W sobotę 9 sierpnia o godz. 11:30, odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Wachnik Trio - zespołu założonego przez znakomitego polskiego fagocistę Leszka Wachnika. Wraz z nim wystąpią: Agnieszka Wachnik (obój) oraz Romuald Gołębiowski (klarnet). Ten klasyczny kameralny skład instrumentów dętych, pokaże swoje zachwycające brzmienie i wielkie możliwości techniczne w gościnnym ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a).

Po koncercie przewodniczka Karolina Paczyńska zabierze miłośników historii i architektury na finałowy spacer festiwalu pod tytułem Między Świętojerską a Franciszkańską. Zbiórka jak zawsze przed kościołem św. Jacka o godz. 12:30 (ul. Freta 10).

W niedzielne przedpołudnie 10 sierpnia Filharmonia Przedszkolaka znów zaprosi najmłodszych do poznawania muzyki w ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a). Wspólne muzykowanie i zabawa rozpoczną się o godz. 11:30.

Na finał tegorocznego VII Letniego Festiwalu Nowego Miasta w niedzielę 10 sierpnia o godz. 13:00 w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Przyrynek 2), odbędzie się koncert z muzyką polskich kompozytorów: Karola Kurpińskiego, Karola Szymanowskiego i Władysława Słowińskiego. Ich świetne kompozycje wykona, należący do najlepszych polskich zespołów kameralnych, Kwartet Wilanów.

To ostatni weekend tegorocznego VII LFNM, więc warto wybrać się na Nowe Miasto i spędzić czas w świetnym muzycznym towarzystwie i w pięknym otoczeniu tego urokliwego miejsca z jego historią i architekturą.

VII Letni Festiwal Nowego Miasta odbywa się w Warszawie w dniach od 26 lipca do 10 sierpnia br. i jest dedykowany miłośnikom muzyki polskiej, zabytków i historii warszawskiego Nowego Miasta.

Wstęp na wszystkie koncerty i spacery z przewodnikiem jest wolny.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów