Nowy sezon Salonów Muzycznych w Łazienkach Królewskich

W październiku do Muzeum Łazienki Królewskie powraca cykl koncertów muzyki klasycznej – Salony Muzyczne. W każdą niedzielę o godzinie 12:00 Pałac na Wyspie będzie rozbrzmiewał muzyką w wykonaniu najzdolniejszych absolwentów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. 

Niedzielne koncerty w Pałacu na Wyspie na stałe wpisały się w program kulturalny Łazienek Królewskich i rokrocznie przyciągają liczne grono słuchaczy. Wszystkich miłośników muzyki klasycznej zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 5 października o godzinie 12:00 do Sali Balowej w Pałacu na Wsypie, na koncert inaugurujący kolejny sezon Salonów Muzycznych.

 


Podczas koncertu wystąpi Zuzanna Całka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina
w Warszawie. Jest laureatką międzynarodowych konkursów na Litwie oraz Ukrainie, stypendystką Instytutu im. Adama Mickiewicza oraz programu Leonardo da Vinci, współzałożycielką Big Bandu Szymanowski. Pianistka zaprezentuje utwory Franciszka Liszta, Dymitra Szostakowicza, Siergieja Rachmaninova oraz Alberta Ginastery.

 

Salony Muzyczne są organizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncerty w Pałacu na Wyspie odbywają się w Łazienkach Królewskich od października do kwietnia. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach Muzeum. Patronem medialnym Salonów Muzycznych jest miesięcznik „Presto. Prosto o muzyce klasycznej”.

 

Aktualny program Salonów Poezji znajduje się na http://www.lazienki-krolewskie.pl oraz
na Facebooku pod adresem: https:/www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów