Numer 15 – Muzyczny tygiel

Występuję w napisach końcowych
Paweł Hordejuk aka Hares. Menedżer jednego z najbardziej popularnych polskich zespołów rockowych, grupy Happysad. Jak to się stało, że został menedżerem i dlaczego nigdy nie zobaczymy go za perkusją? Zapytała go Estera Prugar.
(cały wywiad przeczytasz w Presto #15)
Ilustracja muzyczna:
Za sukcesem m.in. tej płyty stoi nasz rozmówca:

https://www.youtube.com/watch?v=mVBdYxRPq1g

Debiuty: Bovska
(rekomendację debiutanckiej płyty Magdy Grabowskiej-Wacławek przeczytasz w Presto #15)
Ilustracja muzyczna:
Gdy usłyszeliśmy ją w sali koncertowej Filharmonii Gorzowskiej, pomyśleliśmy – o, lepsze od oryginału – a to była Bovska, tylko w swoim kolejnym wcieleniu – choreografa… Tak brzmi Kaktus w wykonaniu Bovskiej (teraz już nie ma zmyłki):

https://www.youtube.com/watch?v=w6ZPQ_gOdQE

W cztery oczy: MJUT
Na Facebookowym profilu swoją muzykę opisali jako „alternatywną piosenkę elektroakustyczną”. Pochodzą z Działdowa, a w zeszłym roku premierę miał ich drugi album studyjny MJUT „9”, z którego pochodzą single „Tyle, ile chcę” oraz „Wszyscy ludzie i ja”. O to, jak rozpoczęła się ich muzyczna przygoda, co ze swojej muzycznej drogi wspominają lepiej, co gorzej i o różne sposoby znajdowania swoich instrumentów zespół MJUT zapytała Estera Prugar.
(cały wywiad przeczytasz w Presto #15)
Ilustracja muzyczna:
Oderwij się od klasyki, na chwilę:

https://www.youtube.com/watch?v=bDyPZcvKskM

Gramy także:

Motyw główny
Rozmowy niebagatelne
W partyturze
Life-style muzyczne
Presto filmowe

Wróć do opisu Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów