Numer 15 – W partyturze

Ambulansik Hanny Kulenty-Majoor

Przybliżamy utwory i ich tajemnice. Dodatek nutowy przygotowujemy razem z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. W piętnastym numerze Presto przeczytasz a później samodzielnie zagrasz dzięki naszym wskazówkom.

Żeby dzieci sobie pograły. I już.
Na początek Maria Napieraj cytuje kompozytorkę: Po długich poszukiwaniach znalazłam język, którym mogę wszystko wyrazić – tym językiem jest muzyka. Niby czemu miałabym wyjaśniać moją muzykę? Wysłuchajcie jej od początku do końca, tam jest naprawdę wszystko, co mam do powiedzenia.
I co dalej?

(cały artykuł przeczytasz w Presto #15)
Ilustracja muzyczna:
„Ambulansika” jeszcze nie nagrano, za to tak brzmi inna kompozycja Hanny Kulenty – E-motions. Jakie masz skojarzenia? Tak po prostu, tylko wsłuchując się w muzykę?

https://www.youtube.com/watch?v=r5LLwMnvD20

Pogotowie… muzyczne
Ilina Sawicka: Zapraszam do gry szczególnie tych, którzy lubią bawić się samochodzikami...
(wskazówki wykonawcze przeczytasz w Presto #15)

Gramy także:

Motyw główny
Rozmowy niebagatelne
Muzyczny tygiel
Life-style muzyczne
Presto filmowe

Wróć do opisu Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów