Numer 9 - Czułym uchem

Poznajemy akustyczne ciekawostki, trendy, nie dajemy się zaskoczyć nowoczesności.

 Melomanie, nie rezygnuj ze streamingu

Anna Mielcarska: Do tej pory szanujący się miłośnik klasyki skazany był na płyty CD lub winyle. Nie interesowała go jedna z najnowszych technologii - streaming, który bazował głównie na słabych jakościowo plikach w rodzaju mp3. Ale sytuacja właśnie się zmienia.

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Muzyczne ilustracje do artykułu:

Ten artykuł właściwie można zilustrować krótko: wimp.pl.

Wszystkie obrazy muzyczne do numeru dziewiątego wspiera WiMP: serwis internetowy i aplikacja mobilna. Z artykułu dowiesz się, jak posłuchać plików w jakości hifi także na swoim domowym sprzęcie audio. A oto zestaw przygotowany przez zespół WiMP:

 

 Życie między dźwiękami

Katarzyna Paluch: Ekologia to ciągle modne słowo. Muzykolodzy zafundowani ją także muzyce. Teraz zastanawiają się, czy wszystko powinno muzyką być.

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Muzyczne ilustracje do artykułu:

Z buntu przeciw rzeczywistości, ze świadomości, że idee hipisów są utopijne, powstał industrial i noise - brzydota oddana dźwiękiem. Z biegiem czasu stracił on zabarwienie ideologiczne. Sięgnęli po niego także muzykolodzy i próbują sklasyfikować. A brzmi tak:

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Life-style muzyczne

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów