Numer 9 - life-style muzyczne

Muzyka to pasja, praca, sposób na życie. Poznaj bohaterów Presto, którzy budują swoje życie na dźwiękach.

 

 Podróże: Dwa spojrzenia na kaniony Ameryki

Paweł Wiktor Siechowicz: Dwóch kompozytorów, dwa muzyczne światy - Amerykanin Ferde Grofe i Francuz Olivier Messiaen. Dwa utwory zupełnie od siebie odmienne i wspólna inspiracja - zapierające dech w piersiach amerykańskie kaniony.

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Muzyczne ilustracje do artykułu

Tak, jedziemy w podróż za ocean. Tym razem podczas naszej muzycznej wycieczki spojrzymy na świat dwóch artystów. Zachęcamy do eksperymentowania razem z nami. Mapy i płyty w dłoń!

 Hobby: Klasyka jeździ na Vespie

Rozmowy o muzyce podczas rajdu na skuterze, Vivaldi - kompan do odkurzania, Chopin jako idol czterolatki... O swojej miłości do muzyki i Włoch opowiada Julia Wollner, redaktor naczelna magazynu "La Rivista". Rozmawiała Kinga A. Wojciechowska

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Muzyczne ilustracje do artykułu

W formie ilustracji playlista utworów, które uwielbia Julia:

 Praca: Trzecie ucho śpiewaka

Maria Napieraj: Wypadki zdarzają się nie tylko ludziom, ale i instytucjom. Pewnego wieczoru 1970 roku dyrektor Opery Krakowskiej, Kazimierz Kord, na skutek politycznych zawirowań nie mógł zadyrygować spektaklem Madame Butterfly. Jego zastępca był akurat na urlopie na Bałkanach. Koncertmistrz orkiestry stwierdził, że poprowadzenia opery Pucciniego się nie podejmie. Oczy wszystkich pracowników zwróciły się na Irenę Celińską-Głodek, pianistkę, korepetytorkę śpiewaków, która towarzyszyła muzykom przez cały czas trwania prób do przedstawienia...

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Muzyczne ilustracje do artykułu:

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Czułym uchem

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów