Numer 9 - Solówka

Idziemy na solo. Najpierw z pianistką, potem z kompozytorem. O czym najszczerzej opowiadają w wywiadach - przeczytasz w Presto. A czytając, delektuj się muzyką!

 
 
 
 

 Pianistka Katarzyna Musiał: "Wyjazd z kraju nie wystarczy. Trzeba o siebie walczyć."

O emigracji artystycznej, latach spędzonych w Kanadzie, nowej płycie, w której zaprasza nas do tańca i o tym, co robi w chwilach wolnych od muzyki, opowiada Katarzyna Musiał w rozmowie z Kingą A. Wojciechowską

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Katarzyna Musiał niedawno wydała nową płytę "Come dance with me". Wystarczy posłuchać co i jak gra, aby żadna zachęta nie była więcej potrzebna:

 

 

 Elliot Goldenthal - Gość 7. FMF w Krakowie: "Opera? Jedna, ale dobra!"

Wywiad z kompozytorem, który ma na swoim koncie Oscara to nie lada gratka dla każdego dziennikarza zajmującego się muzyką filmową. Szczególnie, kiedy jest on tak zapracowany, jak Elliot Goldenthal, a umówienie się z nim na rozmowę graniczy z cudem. Mieszkający na co dzień w Nowym Yorku kompozytor nieustannie jest czymś zajęty. Dowodem na to jest chociażby fakt, że na wywiad umówił się ze mną o… 1 w nocy. Telefon odebrał dopiero za czwartym razem tłumaczą, że gdy pracuje, traci poczucie czasu…

Rozmawia Łukasz Waligórski

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Elliot Goldenthal ma na swoim koncie niejedną ścieżkę dźwiękową i żadnych wyzwań się nie boi. Rozmowę z wampirem przeprowadzono do napisanej przez niego muzyki. Przypomnijmy sobie:

Gramy także rubryki:

Motyw główny
W partyturze
Muzyczny know-how
Czułym uchem
Life-style muzyczne

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów